Zabawki dla maluchów – plastikowe albo z drewna? Co wybrać?

Poszukujesz odpowiedniej zabaweczki dla dzieciaka, czegoś, co przykuje Jego baczenie? Sprawdź nasz felieton!
Zabawki dla dzieci w tych latach nie są żadnym komplikacją. Ich różnorodność daje radę nie pojedynczemu rodzicowi oszołomić w mózgu – z trudnością zatem obarczać winą dzieciaki, które tylko wchodząc do sklepu z zabawkami, mówią: „Ja to pragnę!”.

mapa
Źródło: pixabay
zabawki drewniane
Autor: John Cotton Europe
Źródło: johncotton.eu
Ogrom barw i kształtów powoduje u dziecka zadowolenie oraz chęć posiadania. Ile razy Dzieciaki kłócą się na temat: „moje bywa najlepsze”? Im bardziej kolorowo – tym lepiej zabawki przeznaczone dla dzieci. Co jednakże zrobić, gdy maluch zamiast zabawkami, zajmuje się tabletem albo telefonem komórkowym? Odpowiedź bywa prostsza niżby się wydaje – trzeba odwrócić jego uwagę przeznaczając mu własny czas oraz znajdując zajęcie, które ją zaciekawi oraz sprawi, iż będzie zabawiać się w naszym towarzystwie. Jakie jednakże dobrać zabawki?

Na tą moment dosyć zapomnianymi przez postępu technologicznego bywają zabawki drewniane zabawki drewniane. Przez to, że są zabawkami dosyć „tradycyjnymi” zwykle nie myślimy o nich myśląc, że dziecku się nie zaciekawią.

Ale czy nie bywa tak, iż zwykła szmaciana laleczka zostaje ulubioną zabawką naszej malutkiej córuni? A chłopacy? Czy zwykły zbudowany własnoręcznie samochodzik nie bywa najzwyklej ich ulubionym? A co z puzzlami? Łatwość przewracania drewnianymi klockami, na jakich zwykle namalowane są zwierzaki z bajek – czyż nie są one, bądź były osobistymi ulubionymi? Więc czemu osobistemu dziecku miałoby się nie pociągać? Spójrz na własne dzieciństwo przy doborze zabawek, – może także twoje dzieciątko pokocha to, co ty kochałeś kiedy byłeś malutki?