Uroczysty dzień dla każdej dziewczynki

Tak jak dla dorosłej kobiety wielkim zdarzeniem jest ślub, tak dla małej dziewczynki takie samo znaczenie ma ceremonia Komunii Świętej. Oprócz całego wymiaru duchowego, to też duża uroczystość, którą, podobnie jak wesele, należy zaplanować w najdrobniejszych szczegółach. Przygotowania zaczynają się kilka miesięcy przed. Często rodziny decydują się na to, aby komunia odbyła się w restauracji. Lokal to idealny zapracowanych mam, które nie mają kiedy zrobić uroczystego obiadu.

Przekazując menu fachowcom jest pewność, że potrawy będą wyśmienite i właściwe do okazji. Lecz to jest rzecz dorosłych. Pociechy bardziej martwią się swoim wyglądem. Przede wszystkim dziewczynki, którym marzą się wspaniałe, białe, suknie do pierwszej komunii. Podobnie jak w przypadku sukien do ślubu, na rynku jest duży wybór sukienek komunijnych. O tym, jakie muszą być sukienki komunijne, nie za każdym razem decydują tylko nasze córeczki. Nierzadko jest w ten sposób, iż dorośli wspólnie decydują się na stroje liturgiczne, czyli tzw. alby.

Unika się wtedy kłótni pośród samych dzieciaków, które mogą być dla siebie niemiłe. Jedna koleżanka może wyśmiać drugą za „niemodną sukienkę”. W kwestii ubiorów liturgicznych taki kłopot odpada- wszystkie pociechy prezentują się identycznie. Jeśli jednak nie ma obowiązku zakupu alby, trzeba pamiętać, aby nie (zobacz strona www) przesadzić ze stylizacją. O ile w kwestii chłopca to nie jest kłopotem, smoking i już, to już przy córce czasami ponosi nas wyobraźnia. Zapominany,iż mamy do czynienia z dzieckiem i kupujemy własnym córeczkom kreacje godne księżniczki.

Autor: Superfoto.pl
Dużo sukni komunijnych wygląda jak do ślubu. Falbanki, tiule, kokardy i wstążki- pamiętajmy, iż dużo nie za każdym razem oznacza lepiej. Buciki również powinny być skromne i nie na obcasiku. Nie przesadzajmy też z fryzurami. Komunia to nie pokaz mody i wasza córeczka nie musi mieć na głowie wymyślnych upięć. Trzymajmy się zasady, że im skromniej, tym lepiej. Cały ubiór nie powinien przesłaniać ducha tego uroczystego wydarzenia.

Czy wiesz, gdzie również można przeczytać inne tego rodzaju informacje? Jeżeli nie, to wejdź na ten odnośnik i zerknij na treść opublikowanego w tamtym miejscu postu.

/J]