W jaki sposób zabawki oddziałują na kształtowanie się najmłodszych, po jakie najlepiej sięgać oraz w jakie inwestować?

Dzieci momentalnie uczą się kolejnych rzeczy, dlatego trzeba zadbać o to, by interesowały się zabawkami, które rozwiną ich inwencję, wyobraźnie, spostrzegawczość.

lego city
Autor: Guillermo Viciano
Źródło: http://www.flickr.com
lalki Chou chou
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku dostępna jest wiele zabawek, część z nich posiada funkcje edukacyjne i w takie należy inwestować, by pomóc dziecku w jego rozwoju. Firmy natomiast przeganiają się w projektach wielobarwnych, często nietanich oraz wielokrotnie nie wnoszących zbyt wiele znaczenia do życia dziecka zabawkach. Inwestowanie w zabawki, które zezwalają na własną twórczość, wzmacniają kreatywność, pozwalają samodzielnie myśleć, pobudzają wyobraźnię, kształtują spostrzegawczość i zdolności zręcznościowe, to coś w co należy inwestować. Takimi przykładami są m.in. lalki Chou chou oraz lego city czy również lego klasyczne, które daje opcję własnego działania. Interaktywne lalki Chou chou przeznaczone są dla dzieci, które skończyły drugi rok życia. Zabawka ta wydaje różne dźwięki, a mianowicie śmieje się, płacze oraz gaworzy. W klasycznym zestawie poza lalką znajduje się butelka, smoczek, śpioszki i śliniak. Dzieci bawiąc się lalką mogą nauczyć się opiekuńczej postawy oraz okazywania empatii. Lego city czy klasyczne to też doskonała opcja jeżeli chodzi o zabawkę dla pociechy czy też upominek – ważne źródło – Klocki lego odznaczają się bowiem mnóstwem atutów, na które warto zwrócić uwagę. Mają świetną jakość, przedział wiekowy jest właściwie nieograniczony, poza klockami można zakupić również wiele połączonych z nimi książek, komiksów czy filmów, nowości wprowadzane są na bieżąco, cena adekwatna jakości, są ponadczasowe, wiecznie modne, przyciągające uwagę, można je przenosić z pokolenia na pokolenie i cały czas powiększać swoją kolekcję, bo starsze modele pasują do nowych. Łączenie pakietów, nieograniczone opcje w budowaniu, tworzeniu, kolekcjonowaniu sprawiają, iż trudno odnaleźć w nich wady. Zdecydowanie jednak nie są dostępne dla dzieci poniżej trzeciego roku życia, z powodu na dużą ilość drobnych elementów w zestawach – ciąg dalszy wątku .

Jeśli już inwestujemy w zabawki, pomyślmy o tych, które będą nie tylko odporne i w świetnej jakości, lecz i tych, które wpłyną na dziecko pozytywnie.