W jaki sposób podatnik jest w stanie pomóc fundacjom?

Szanuję te fundacje, które faktycznie pomagają potrzebującym. W szczególności dzieciakom oraz takim osobom, które w zasadzie bez pomocy ludzi dobrej woli nie dadzą sobie rady. Np. słynna polska aktorka – mianowicie Anna Dymna, jest kobietą, która na pewno prowadzi fundację z dobroci własnego serca.

Czyli masz okazję drogi podatniku wspomóc jej fundację: absolutnie bez ponoszenia nawet minimalnych kosztów. Naturalnie nie twierdzę, że jedyną alternatywą jest fundacja Anny Dymnej, jednakże na pewno ten wybór jest praktycznie na wagę złota. W żadnym razie nie przesadzam!

A więc kiedy będziesz planować wreszcie rozliczyć pit przez internet 2013, po prostu musisz wybrać tę fundację, która jest w Twoim guście. Bo wiadomo – jeden pragnie wspomóc południowoamerykańskie lasy, inny psy, a ktoś inny małe dzieci. Wychodzę z założenia, iż trzeba pomagać, i tak naprawdę nie jest istotne komu pomagamy. To znaczy to jest oczywiście istotne, ale mylą się te osoby, które na przykład wychodzą z tego założenia, że pomaganie przykładowo naturze nie ma większego sensu, bo to człowiek jest najważniejszy. Sadzę, iż trzeba tak jakby naszą pomoc dystrybuować w równomierny sposób. Namawiam w związku z tym do pomocy.

rozliczanie podatku przez internet
Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba także wspomnieć, iż bardzo często popełniamy ten błąd, że przekazujemy 1% swojego podatku takim organizacjom, które tak naprawdę miewają wielkie problemy z na przykład solidnym rozliczaniem wszystkich dotacji oraz wydatków. Później takowe fundacje są tak jakby na czarnej liście – a więc nawet jeśli podarujemy im własny 1%, to tak czy siak forsa nie dojdzie do nich. W Sieci jest przydatna lista, która pokazuje to, które fundacje są OK. A w końcu warto postarać się o to, aby 1% podatku lista organizacji była świetnie nam znana – nie chcielibyśmy popełnić takiego błędu, który będziemy mieli możliwość poprawić dopiero za rok. Poczytajcie tutaj – więcej informacji.

Warto także zwrócić uwagę, że niejako dzięki wprowadzeniu akcji 1%, programy komputerowe są w zupełności bezpłatne. Naturalnie nie wszystkie, lecz można powiedzieć, iż w bardzo wielu przypadkach to jest tak, że program jest za free, a najzwyczajniej zarabia nieco, bo współpracuje z fundacją. Sam użytkuję program do rozliczania pit – właśnie darmowy. W zasadzie nie narzekam. Wszystko jest w porządku. Mam ogromną nadzieję, że po zapoznaniu się z moim tekstem chociaż jedna osoba odnajdzie w Internecie tę organizację, która jest godna zainteresowania.

Obecnie oceń klocki incastro ten artykuł, który jest niezwykle interesujący. Zrób to właśnie teraz! Zobaczysz, że naprawdę trzeba to zrobić!

/J]