Najlepsze zabawki dla najmłodszych

Dzieciństwo to wyjątkowy okres w życiu człowieka. Kiedy byliśmy mali, nie docenialiśmy tego nadzwyczajnego czasu, gdy mogliśmy sypiać do woli ( a i tak budziliśmy się rano!), hasać beztrosko po placu zabaw i nie dbać o przyszłość. Te wyjątkowe czasy prędko mijają. Czasami jednak rodzice zapominają, jak ważny jest to czas w życiu dziecka. Każda pociecha właśnie w dzieciństwie eksploruje świat. Toteż niezmiernie ważną funkcję w wychowaniu ma zabawa. To idealna droga, aby wpoić maluchowi zasady w łatwy sposób.

Jeżeli posiadamy jeszcze jakiekolwiek rozterki, przyjrzyjmy się naszym dzieciom. Dziewczynka, która bawi się laleczką, bardzo często naśladuje zachowania podpatrzone u dorosłych. Wszystkie córki zwykle bawią się w mamy. Wożą swoje lalki w wózkach, zmieniają im pieluchy, karmią i kołyszą do snu. W taki sposób przygotowują się do roli matki. Lecz to nie jedyna sytuacja. Sami opiekunowie mogą formować dane zachowania u własnych pociech. Zabawka smoby kuchnia umożliwia dziewczynce wczuć się w rolę gospodyni domowej. Jesteśmy w stanie włączyć się do zabawy i zrobić z pociechą posiłek, nauczając je, aby późniejsprzątnęło talerze (zestaw posiada też zlew). Przyszłe kuchareczki oswajają się ze sprzętem kuchennym oraz wypracowują w sobie przyzwyczajenie robienia domowych posiłków.

Autor: VTech

O tym, że pociechy uczą się przez zabawę, można zobaczyć, obserwując małe kobietki, które bawią się lalami barbie. Większość z nich odgrywa konkretny wzorzec- może to być mama, ciocia albo prezenterka z telewizji. Dziewczynki często odgrywają coś w formie filmu. Lecz nie tylko płeć piękna łączy miłe z pożytecznym. Chłopcy od małego sięgają po samochody, traktory, koparki, czy wozy strażackie. Budują w ten sposób swoją tożsamość. Zabawki smoby też pomagają młodemu mężczyźnie. Skrzynia z narzędziami to świetny pomysł dla złotej rączki. Produkty smoby rozwijają również inne hobby dzieci. Można darować maluchom zestaw lekarza, czy mały supermarket. Takie zabawy pobudzają wyobraźnię oraz uczą pracy w grupie.