Kreatywne dzieciaki – jak zagospodarować im wolny czas?

Gdy nie wiemy, w jaki sposób wypełnić czas sobie i swoim dzieciom możemy zawsze wziąć pod uwagę Internet. W Internecie poza zabijaniem czasu przeglądając bzdurne strony można również wyszukać rzeczy, które coś wniosą w nasze życie. Jednak jak wiemy nie ma nic za darmo. Dostaniemy nagrodę, jeżeli sami coś fajnego zaproponujemy. W Internecie jest pełno różnych konkursów.

Kocham Modę - kolekcja ubrań dla dzieci
Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik
Konkursy online pozwalają nam wręcz w ostatniej minucie wysłać odpowiedź. Nie trzeba iść po znaczek pocztowy, ani słać listu, potrzebny jest nam mail lub rejestracja na jakiejś stronie. Wszystko to trwa kilka lub kilkanaście minut. Są portale dla dzieci skierowane do maluchów i są te dla osób którzy są pełnoletni. Musimy porządnie poszperać. A co istotne rzeczy, które można wygrać w takich konkursach są rzeczywiście fajne i drogie. Dość często również osoby, które nie zostały wyróżnione dostają nagrodę gwarantowaną, czyli prawie za każdym razem coś dostaniemy.

Samodzielnie zrobione

Wiosenno-letnia kolekcja Reserved Kids
Autor: Reserved
Źródło: Reserved

Kiedyś nasze babki robiły nam drobiazgi do zabawy. Dawniej zwykłe krzesło i poducha okazywało się idealną bazą do ukrycia, a fragment starego pudełka był kamerą. W dzisiejszych czasach dzieciaki muszą mieć najnowszy model komórki i komputer z ekstra grami żeby mieli co robić. Ale rzeczywistość jest taka, że zależne jest to od tego jak dzieci wychowamy. Owszem nie możemy dzieci odsuwać od współczesnej technologii, ale możemy od najmłodszych lat rozwijać ich wyobraźnię. Jeśli chcielibyśmy żeby nasze pociechy zainteresowały się tym, co jest wokół nich wystarczy, że postanowimy stworzyć dla nich coś (zobacz sprawdź te propozycje) własnoręcznie.

Te osoby, które twierdzą, że nie potrafią powinni zajrzeć do Internetu i znaleźć coś typu: konkursy plastyczne dla dzieci. Czasem wystarczy jakieś fajne zwierzątko z orgiami, a kiedy indziej wystarczy kawałek filcu przypominający tulipana. Dzięki temu nasza pociecha zrozumie, że nawet kawałek papieru może okazać się świetną zabawką. A przy tworzeniu razem z nami różnych rzeczy będzie świetnie rozwijało swoją koordynację psycho-ruchową. Tak, więc zamiast kupować dziecku następną zabawkę, którą szybko rzuci w kąt, stwórzmy dla dziecka coś (zobacz pełna analiza) własnoręcznie. Skoro nasza pociecha jest w stanie zrobić dla nas śliczne laurki to i my spróbujmy stworzyć coś dla naszego dzieciaka.