Urządzenie pokoju malucha

Urządzenie pokoju malucha to dla rodzicieli nie lada wyzwanie, zwłaszcza że sklepy z meblami pełne są kolorowych mebelków dla maluchów i młodzieży.

MebleMeble – odkryj nasze modele – dziecięce powinny być przede wszystkim bezpieczne. Istotne dla każdego opiekuna jest bezpieczeństwo jego malucha. Istotne jest, by sklep miał należyte certyfikaty dopuszczające je do użytkowania przez dzieci. Najlepiej nabyć umeblowanie klasyczne, drewniane, które posłużą lata, bądź umeblowanie modułowe, jakie rosną razem z potomkiem. Takie rozstrzygnięcie jest nie tylko ergonomiczne, ale i oszczędne.
Funkcjonalne meble dla dzieci to te które rosną wspólnie z dzieckiem, które razem z wiekiem brzdąca pozwalają się rozbudowywać. Takie meble są ogromnie praktyczne, starczają na sporo lat. Przepisem na sukces jest naturalność i wytrzymałość.
meble do pokoju dziecka
Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com

Młodsze dzieciaki potrzebują dużo przestrzeni na zabawę, toteż nie powinno się zagracać pokoju malucha nieprzydatnymi meblami. Przydać się natomiast mogą wielkie pudełka na przechowywanie zabawek. Dla starszaka jest możliwość zakupić umeblowanie przenośne. Meble dziecięce (więcej na powinny pasować do aranżacji wnętrza, być w stosownych wielkościach i mieć zaokrąglone, łagodne krawędzie. Kupując meble (więcej pod wskazanym adresem) dla dziecka, powinno kierować się zdrowym rozsądkiem, ergonomicznością i na pewno stylistyką. Kiedy maluch podrasta, będą celowe dodatkowe meble. Biurko, czy regał na książki okażą się konieczne. Meble młodzieżowe rządzą się odrębnymi zasadami. Warto przedyskutować z pociechą, jak miałby wyglądać jego nowy pokój i przedyskutować ogólną koncepcję.

Biurko powinno mieć spory blat, przegródki, również szuflady na podręczniki i zeszyty. Konieczne jest również krzesło. Winno być praktyczne, z miękkim siedziskiem, bezpieczne dla kręgosłupa. Najlepsze krzesła dla dzieci to te, które mają możliwość regulacji wysokości siedzenia do szczebla skonfigurowania blatu biurka, aby odrabianie lekcji było wygodne i nie powodowało bólu pleców.
Wybierając meble dla dzieci (tu), powinno się podchodzić do tego z mądrością, nie jedynie designem, gdyż od tego zależy bezpieczeństwo dziecka.