Spis najpopularniejszych trendów odnośnie zabawek dla dzieci

Wybór zabawek dla dzieci jest znaczny. Dla dziecka w każdym wieku można znaleźć coś właściwego. Warto niemniej jednak pamiętać, żeby zabawka była prawidłowo dopasowana do wieku dziecka. Właściwie dopasowane zabawki fantastycznie wpływają na właściwy rozwój dziecka. W zależności od tego, w jakim wieku jest dziecko wymaga ono różnych czynników, aby móc rozwijać kolejne zdolności.

Klocki LEGO
Autor: Oliver Ponsold
Źródło: http://www.flickr.com

Sami na pewno zaobserwujemy, że jeśli kupimy dziecku nieodpowiednią do jego wieku zabawkę to pobawi się ono nią przez parę minut a później zostawi w kącie. Rodzajów zabawek jest mnóstwo. Znakomitym wyborem są klocki. Każde dziecko musi mieć klocki Geomag Wheels oraz Geomag Glitter. One uruchamiają wyobraźnię dziecka, zręczność manualną, twórcze myślenie jak również koordynację wzrokową. Jest to rodzaj zabawki przeznaczony zarazem dla chłopców jak i dziewczynek. Dla najmłodszych mogą to być np. mięciuteńkie klocki, które w środku mają schowany magnes, dzięki któremu można budować różne budowle. Doskonałe są też klasyczne klocki wykonane z drewna

Również bardzo popularne są klocki Duplo i Lego. Podzielone są one z uwagi na wiek dziecka. Ich cena także jest przeróżna i nie należy ona do najtańszych. Z wolna popularne stają się zabawki z kartonu. Można je kupić, ale równie dobrze jak wykonamy je własnoręcznie. W każdym wszakże domu z pewnością odnajdzie się jakiś opakowanie z kartonu. Tego typu zabawki można zaliczyć do zabawek naturalnych, albowiem łatwo poddają się recyklingowi. Poza tym pozbawione są one jakichkolwiek szkodliwych substancji. One też rozwijają zdolności manualne maluszka.

W bezpieczny sposób można z takiego kartonu wykonać, np. rakietę czy domek. Tak powstały domek czy rakietę można przyozdobić na przykład pomalować farbkami czy obkleić kolorowym papierem. Malowanie i dekorowanie zapewniają godziny pogodnej zabawy, a zarazem pobudzają fantazję. Pomalutku tego rodzaju zabawki rozpoczynają podbijać polski rynek. Rodzice wolą kupić ekologiczne, bezpieczne zabawki aniżeli jakieś chińskie produkty. Jest to związane również ze zwiększającą się świadomością ekologiczna ludzi.