Rozwój figurek Lego

Ci , którzy urodzili się w latach osiemdziesiątych 20w, na pewno pamiętają czasy, w jakich figurki lego i inne ekskluzywne zabawki dla chłopców były możliwe do kupienia jedynie w Pewexach lub na zachodzie. Każdy z nas pragnął tego, aby rodzina mieszkająca na zachodzie wysłała na urodziny najnowszy zestaw klocków Lego.
Zabawki, zabawa
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Obecnie, mimo to, że klocki lego różnych typów można nabyć w każdym sklepie, ich czas wcale nie wygasa. Firma trzyma się na rynku niezwykle dobrze, co zawdzięcza okresowemu wypuszczaniu na rynek świeżych produktów. A to wszystko zaczęło się kilkadziesiąt lat temu od komercyjnego debiutu klocków lego ninjago, czyli podróży w dotychczasowo niezbadane dla fanatyków klocków obszary miejskie.

Od tego momentu pracownicy Lego potrafią zaskakiwać dzieci coraz to nowymi rodzajami klocków i zabawek. Serie klocków jesteśmy w stanie rozdzielić na dwa nurty: klocki klasyczne oraz klocki lego technics. O ile klasyki są chyba wszystkim bardzo dobrze znane i nie wymagają komentarza, to chciałabym napisać kilka słów o Technics.
Zabawki Technics są świetne dla młodych inżynierów; pozwalają na budowę maszyn i pojazdów, wykorzystując umiejętności techniczne znane z realnego wykorzystania. Bardzo dobrze spasowane ze sobą przekładnie i systemy ruchu wzbudziły i wciąż wzbudzają wyobraźnię niejednego młodego chłopca.

zabawki drewniane
Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Firma Lego wprowadziła również na rynek serię figurek, jaką rozpoczęła seria Bionicle. Od tego czasu nowi bohaterowie są bez ustanku dodawani, powstały nawet bajki animowane w których zabawki lego odgrywają główną rolę. Sukces Bionicle zapoczątkował wysyp serii zabawek, takich jak na przykład lego ninjago, którego bohaterowie umiejscowieni są w okresie imperium japońskiego, czy lego Robots, będące lekkim nawiązaniem do serii filmów transformers.

W ramach współpracy z wieloma dużymi korporacjami, lego wypuszcza na rynek również serie klocków dedykowane np. serialom. W taki sposób na światło dzienne wyszły figurki star wars z klocków lego. Fani klocków również układają z klasycznych klocków swoje serie dedykowane na przykład grom komputerowym, jednak jest to temat na kolejny wpis.

Źródło: Krainazabawy.pl