Przygotowujemy się na przyjście maluszka

Na ten moment oczekujemy całe nasze życie. Narodziny dziecka to uroczyste zdarzenie. W końcu, po długich dziewięciu miesiącach czekania, nasz potomek przychodzi na świat. I nagle, wraz z jego przeraźliwym płaczem, uświadamiamy sobie, że nasze dotychczasowe życie nigdy nie będzie już takie jak wcześniej. Staliśmy się odpowiedzialni za swoje maleństwo. Czujemy ogromną radość, wymieszaną z wielkim strachem.

Tak naprawdę, te wszystkie myśli i wątpliwości będą nam towarzyszyć już do końca. Nic na to nie poradzimy. Ale na pojawienie się maluszka trzeba się przygotować także w bardziej praktyczny sposób. To także nas przeraża, tym bardziej jeżeli to nasze pierwsze dzieciątko. Ilość akcesoriów, które musi mieć taki mały człowieczek, przyprawia o zawrót głowy.

Dlatego lepiej zrobić sobiekompletną listę już w czasie ciąży. Nie będzie w ten sposób biegania po sklepach za pięć dwunasta. Takie zakupy kosztują mnóstwo nerwów, a także bywają robione na chybcika. Dobrze jest zabrać się za to wcześniej i mieć spokojną głowę, kiedy już maluch zawładnie naszym życiem.

Sen niemowlaka
Autor: Kat Jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Kołyska, czy wózek to rzeczy potrzebne, nikt temu nie zaprzeczy. Można kupić je nowe albo też używane, które bardzo często są w równie dobrym stanie, za to o wiele tańsze. Stąd też jeśli posiadamy taką alternatywę, dobrze z niej zrobić użytek. A jeżeli mówimy już na temat łóżeczka, niezwykle ważnym elementem jest pościele dziecięce . Przy jej wyborze nie sugerujmy się ceną, ale jakością. Najkorzystniej, aby była z materiału przyjemnego w dotyku, nie wywołała alergii, a także posiadała ważne atesty. To niezwykle ważne, ponieważ mięciutka skóra naszego dziecka ma z nią kontakt.

Przy okazji kupowania należy się zaopatrzyć w przedmioty, które ułatwią zajmowanie się maleństwem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że następne dni nie będą się zaliczały do najprostszych, a więc warto sobie dopomóc. Poduszki do karmienia to bardzo przydatny przedmiot, który jest niezwykle popularny pośród mam. Dobrze jest nabyć coś podobnego. Można ją znaleźć w sklepach w mieście, jak również w internecie.