Przygotowanie do pierwszej komunii dziecka

Pierwsza komunia święta dziecka to niezwykle istotne wydarzenie zarówno dla samego dziecka, jak i dla jego rodziców. Oprócz uroczystości odbywających się w kościele najczęściej również wyprawiane są specjalne przyjęcia dla rodziny w mieszkaniu albo w specjalnie wynajętej na ten dzień sali. Związano z tym również tradycję dawania dziecku prezentów w dniu komunii. Za to producenci towarów mają okazję zyskać na tym dniu.

pierwsza komunia świeta
Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Wytwarzane są rozmaite akcesoria związane mniej lub bardziej bezpośrednio z pierszą komunią.

Równie zajmujący artykuł prezentowany jest tutaj, zatem odwiedź witrynę i upewnij się, jakie treści tam odnajdziesz. One także Cię zainteresują!

Są to w większości rozmaite pocztówki komunijne, czekoladki czasami o bardzo nietypowych formach. Na dzień dzisiejszy widuje się także takie produkty jak Biblia w specjalnym wydaniu „komunijnym”, a zatem na podarunek dla dziecka. Zysk mają z tego również firmy cukiernicze, gdzie zleca się wykonywanie komunijnych tortów, najczęściej w kształcie otwartej księgi i z napisami.

Odzież komunijnaDzień pierwszej komunii łączy się z określonymi strojami dzieci. Parę lat temu w kraju obowiązywały jeszcze garnitury dla chłopców i sukienki w kolorze białym dla dziewcząt. Owocowało to jednak bardzo dużą różnorodnością sukienek dziewczynek, których opiekunowie chcieli, by w tym dniu prezentowały się jak najlepiej. Kilka lat temu wprowadzono ujednolicenie w postaci tak zwanych alb, a więc podobnych niezbyt ozdobnych białych strojów dla chłopców i dziewcząt. Cały czas jednak wykorzystuje się różnorodne dodatki, takie jak peleryny komunijne. Jest to niezwykle przydatna rzecz w przypadku niższej temperatury, gdyż stroje komunijne są z reguły cienkie. Ponadto popularnym dodatkiem jest biały wianek na włosy dla dziewcząt – sprawdż .

tort
Autor: Janet
Źródło: http://www.flickr.com

UpominkiKwestią, która powoduje sporo dyskusji, jest kwestia prezentów dla dziecka z okazji pierwszej komunii. Podarunki te ulegają zmianie w zależności od czasów, jednak lepiej żeby nie były bardzo drogie (sprawdź ceny na ). Część rodziców niestety daje swoim pociechom rzeczy kosztowne, przykładowo w postaci bardzo kosztownego sprzętu komputerowego. Do tego najczęściej dochodzą także spore sumy gotówki. Po wyszukaniu w Internecie hasła „komunia 2014” można dowiedzieć się, jakiego rodzaju prezenty kupuje się obecnie, jakie stroje obowiązują i tym podobne.