Powrót do szkoły: jak trzeba wyposażyć ucznia podstawówki?

Rok szkolny przybliża się wielkimi krokami. To już ostatni moment, aby skompletować akcesoria a także sprzęt konieczny potomkowi w szkole. Zeszyty, podręczniki a także dobrze wyekwipowany piórnik są najważniejsze, jednakże powinniśmy również pomyśleć o kupnie elektronicznego sprzętu dla dziecka.

Jaki plecak zakupić uczniowi szkoły podstawowej? W młodszym wieku Kościec dzieci ciągle się kształtuje oraz podatny jest na deformacje. Ciężki plecak, jakiego treść niemiarowo obCiąża plecy i kark dziecka, może sprawiać, że wytworzy się u niego wada postawy, a także pojawią bóle pleców i głowy. Dobrze więc zainwestować w lekkie tornistry szkolne z usztywnionym i wyprofilowanym tyłem. Jego pojemność musi być dopasowana do wzrostu malucha. Szelki tornistra muszą być dosyć szerokie oraz umożliwiać takie wyregulowanie, ażeby tornister lgnął do pleców potomka. Po obu stronach musi mieć przegródki i kieszonki, dzięki jakim noszone przez dziecko rzeczy można będzie równomiernie rozłożyć.
siedzonko dla dziecka
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Jak radzić sobie z nudą dziecka?
Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co
Nowe prawa dzieci
Autor: ZnaneNieznane
Źródło: http://znanenieznane.pl
W tornistrze każdego ucznia powinny znaleźć się głównie podręczniki, kajety a także akcesoria do zapisywania. Albowiem same podręczniki są ciężkie, inne rzeczy wybierajmy w taki sposób, żeby nie obciążały bezcelowo tornistra. Miast kajetów w twardej okładce nabywajmy te w miękkiej, natomiast w piórniku niech znajdą się tylko najpotrzebniejsze utensylia. Jeśli szkoła nie wyznaczyła inaczej, mogą być to: 2 ołówki, temperówka, pióro, nożyczki, linijka, kredki ołówkowe.

Jeżeli uczniowie nie będą mieć w szkole zagwarantowanego drugiego śniadania, nabądź swojemu dziecku pojemnik, w którym będzie mogło przenosić do szkoły kanapki i bidon na wodę albo herbatę.