Posiadanie dziecka to naprawdę wyzwanie

Posiadanie dzieci to ogromne wyzwanie, szczególnie dla niewprawionych w bojach rodziców, którzy właśnie doczekali się pierworodnego dziecka. Nie dość, iż powinniśmy odpowiednio zarabiać, aby zapewnić dzieciom przyszłość, to dodatkowo powinniśmy zmienić wiele naszych nawyków, dajmy na to, jeśli lubiliśmy późno wstawać, to teraz powinniśmy o tym zapomnieć. Najistotniejsze jest jednak to, że od tego momentu nie jesteśmy już odpowiedzialni tylko za siebie.

mama z dzieckiem
Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedzialny opiekun nie będzie miał z tym najmniejszego problemu. To normalne, iż nadchodzi taki czas, że trzeba zmądrzeć, zdać sobie sprawę że czas imprez i beztroski właśnie dobiegł końca. Ci, którzy nie myślą by się zmienić pod tym względem nie powinni mieć potomstwa, gdyż szkodzą sobie, a co gorsza najbardziej mogliby zaszkodzić swoim przyszłym pociechom. Niestety, wielu mamy takich opiekunów, a są i tacy, którzy nie planowali potomstwa i teraz zachowują się tak samo, jak przed porodem.

Wychodzą oni z założenia, że dlaczego muszą się zmieniać, przecież są jeszcze młodymi ludźmi, mają wciąż życie przed sobą i tak dalej. Rzecz jasna, można zrozumieć ich punkt widzenia, ale nie da się ukryć, iż takie pojmowanie rzeczywistości może się skończyć kiepsko dla dziecka. Jeżeli ktoś miał nieplanowaną ciążę i jest już w dojrzałym wieku, to niestety powinien przyjąć rolę, zachować się jak na dojrzałego człowieka przystało. Często zdarza się, że wielu nie jest w stanie wznieść się na taki poziom, lecz można zrozumieć takie rozgoryczenie.

Inna sprawa, młodzi ludzie, którzy pragną by mieć swoje pierwsze dziecko, lecz często… nie mogą zajść w ciążę. Tragedią jest ten swoisty porządek na ziemi, iż niektórzy nie planują dziecka, lecz – mówiąc potocznym językiem – „wpadają”, a drudzy chcą bardzo, jest to ich sens życia, jednak nie potrafią zajść w ciążę. Czasami jest to bezpłodność, czasami innego rodzaju problemy. Z pewnością jest to ogromna tragedia dla ludzi, którzy nie są sobie w stanie wyobrazić życia, małżeństwa, bez potomstwa.

Na szczęście jednak często się udaje, a kiedy dzieci się rodzą rodzice tak się cieszą, że mogliby im wszystko dać – także własne życie. Kończy się jednakowoż na rzeczach materialnych i niech tak będzie. W dzisiejszych czasach rodzice posiadają wielki wybór, jak uszczęśliwić dzieci. Często kupuje się gry lub tablety, ale lepiej kupić coś, dzięki czemu nasze dziecko stanie się bardziej aktywne: trampolinę ogrodową lub gokart na pedały. Nie dość, że świetna zabawa dla dziecka, to także pełnia zdrowia i ruchu. Więcej interesujących pomysłów tutaj: strona na temat.