Porządnie skonstruowane gry dla przedszkolaków

Kupując grę dla kilkulatka, wypada przyjrzeć się, do której grupy wiekowej jest ona adresowana. Na każdym opakowaniu gry producent winien określić, jaki jest najmniejszy wiek gracza. Kupując grę dla młodszych dzieci powinno się sprawdzić jej zawartość. Warto wybierać edukacyjne, które rozwijają wyznaczone umiejętności i predyspozycje malucha, a zarazem nie powodują skrzywienia jego psychiki.

Gry dla przedszkolaków powinny stanowić środek kształtujący, lecz powinny być dobrze skonstruowane- zobacz fakty. Takie gry winny rozwijać pamięć, spostrzegawczość i spójne myślenie. Gry matematyczne to świetny sposób na oswojenie przedszkolaków z fundamentami matematyki. Poznawcze gry dla dzieci posiadają za zadanie wtajemniczyć brzdące w niesamowity świat, zaprezentować i przybliżyć różne zagadnienia, oraz uwolnić w nich ciekawość świata.

dziewczynki, zabawa
Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Zabawy kreatywne wspierają twórczy rozwój najmłodszych, są świetną formą ożywiania inwencji i wyśmienitą frajdą dla każdego małego artysty. Kolorowanki rozwijają w maluchach poczucie estetyki, myślenia przestrzennego, pomysłowości, koordynacji ruchowej i powinny być idealnym przygotowaniem do nauki pisania.

Chociaż maluchy są nadzwyczaj zdolne i ciekawe świata, to najnowszy iphone jest raczej przeznaczony dla ich rodziców. Najistotniejszą metamorfozą, jaka czeka użytkowników, jest ekran. Sprzęty te zaopatrzono w wyświetlacz z techniką 3D Touch, dzięki której oceniana jest siła ucisku palca na przestrzeń ekranu- W zależności od poziomu nacisku program i aplikacje reagują w rozmaity sposób.

dziewczynki, dzieci
Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Przyciśnięcie palca na ikonie wyselekcjonowanych programów ujawnia menu kontekstowe pozwalające wywołać fizyczną funkcję, lub błyskawicznie przejść do określonego widoku.

Pośród użytych fragmentów sprzętowych wspomnieć wypada także o czytniku linii papilarnych drugiej generacji. Procedura autoryzacji użytkownika w iphone’ach jest wyraźnie szybszy i bardziej solidny w porównaniu do uprzednich modeli. Sprzęty te współdziałają z nową systemową funkcją oszczędzania energii. Dzięki temu okres ich pracy jest możliwość znacznie wydłużyć. Nie ma konieczności więc martwić się o ich ładowanie w przeciągu dnia.