Pielęgnacja skóry dzieci i niemowląt – o czym należy w pierwszej kolejności pamiętać kupując odpowiednie kosmetyki?

Dzieci oraz niemowlęta mają dość delikatną skórę, którą trzeba prawidłowo pielęgnować. Co najważniejsze, rodzice powinni zwracać dużą uwagę na zabezpieczenie ich skóry przed słońcem. Konieczne jest aplikowanie kremów z wysokim filtrem oraz unikanie przebywania na słońcu, szczególnie w godzinach, kiedy aktywność promieniowania jest najwyższa. Co więcej, dziecko zawsze na głowie musi mieć czapkę.

śpiące niemowlę
Autor: Kat Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Na dużą uwagę zasługuje skórą atopowa, jaka z reguły jest niezwykle wrażliwa, skłonna do podrażnień i wysuszona. W takich sytuacjach podstawą w każdej kosmetyczce jest krem do skóry atopowej, jaki są nawilży i natłuści. Ochrona skóry atopowej posiada priorytetowe znaczenie i wykorzystywanie specjalnych kosmetyków może pomóc zadbać o jej wysokie wymagania. Poczytaj na ten temat – Świat Leku (Świat Leku). Co jeszcze przyda się w pielęgnacji skóry dziecka? Kosmetyki higieniczne, na przykład natłuszczający płyn do kąpieli. Przed kupieniem jakiekolwiek kosmetyku bezwzględnie trzeba sprawdzić czy jest on zalecany w przypadku maluszków w konkretnym wieku. Pomocne są też chusteczki nawilżane dla niemowląt, które przydadzą się podczas przewijania, w szczególności poza domem. Na szczęście, wybór kosmetyków dla dzieci jest bardzo różnorodny, z tego względu każdy rodzic odszuka produkt, który będzie odpowiadał oczekiwaniom jego pociechy i własnym możliwościom finansowym. Jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości, o poradę koniecznie należy zapytać położną, lekarza albo farmaceutę. Nieocenioną skarbnicą informacji są na dodatek inne mamy, jakie będą w stanie polecić konkretne kosmetykiSwiatleku.pl (Swiatleku.pl).

bobas
Autor: brianfagan
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając kosmetyczkę dla dziecka przede wszystkim należy zastanowić się również nad oliwką bądź kremem nawilżającym, który będzie pielęgnował wrażliwą skórę. W początkach można kupić małe opakowanie specyfiku albo poprosić w sklepie o jego próbkę oraz obserwować reakcję skóry maluszka. Jeśli będzie prawidłowa, wówczas warto skusić się na większe opakowanie preparatu. To sposób na rozsądne i niedrogie zakupy, co obecnie posiada dla ogromnej większości rodziców przeważnie bardzo duże znaczenie. Nie trzeba przesadzać z ilością kosmetyków dla dzieci, o czym warto przeczytać na –