Pięknie dekorowane torty dla dzieci – w jaki sposób zrobić doskonały tort dla dziecka

Urodziny dziecka to znakomita okazja na zaprezentowanie swej kreatywności. Przygotowanie niepowtarzalnego tortu to wyzwanie, jakiego warto się podjąć, aby sprawić radość swojemu dziecku oraz zaskoczyć gości.

Jeżeli chodzi o torty dla dzieci to nie ma wątpliwości, że dla milusińskich najważniejsza kwestią jest dekoracja.
na sali weselnej
Autor: Trevor Turk
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci nie są zazwyczaj wielkimi miłośnikami tortów, ale cenią sobie ich ciekawy wygląd. Z tego względu podstawowy tort złoży się po prostu z biszkoptu, kremu bądź śmietany oraz świeżych owoców. By uszczęśliwić swoją pociechę znacznie większą uwagę powinniśmy przywiązać do dekoracji ciasta- moja strona internetowa. Jak to zrobić? Możemy przygotować tort (babie-lato.com) dla dziecka w innym kształcie niż tradycyjne koło. Korzystając z formy do pieczenia w oryginalnym kształcie możemy stworzyć tort – tort-artystyczny.pl/ w kształcie serca, misia, zamku czy zwierzątka. Dziecko z pewnością zwróci uwagę także na kolor.

By wykonać kolorowy tort należy użyć barwników spożywczych. Takie barwniki można dodać do ciasta, ale także kremu czy dekoracji. Mnóstwo inspiracji na użycie barwników znajdziemy w sieci. Popularna propozycja to tort w kolorach tęczy, w którym każda warstwa ciasta jest w innym kolorze. Zamiast jednego tortu możemy upiec mnóstwo muffinek, udekorować je kremem i słodkimi koralikami. To może być także świetna zabawa. Pozwólmy, by dziecko samo udekorowało swoje urodzinowe babeczki, a wówczas satysfakcja z imprezy urodzinowej będzie ogromna. Oprócz gotowych dekoracji można wykorzystać niewielkie słodycze – żelki, batoniki, praliny, draże, płatki czekoladowe – wszystko co lubi dziecko. Zarówno tort jak i muffiny możemy także udekorować napisami wycinanymi z masy.

Jeśli jednak pieczenie nie jest naszą domeną bądź nie mamy wystarczającego czasu, by przygotować domowy tort, znakomitym wyborem są artystyczne torty dla dzieci. Taki tort przygotowany przez profesjonalistę to niesamowita atrakcja dla dziecka, jak i gości- Pracownia tortów.