Na temat wybrania dobrej pieluszki dla naszego dziecka

Wiemy, że pieluchy wielorazowe to najzdrowsza postać pieluchowania pociech. Aby wspomóc ten trudny czas, warto pomyśleć o dobrze wybranych otulaczach, które będą podtrzymywały pieluszkę w stosownym położeniu, strzegły i ochraniały ubranko przed przemoczeniem. To nie jest łatwy wybór.Na rynku jest wielu wytwórców proponujących różnego gatunku otulacze dla bobasów.

otulacz dla dziecka
Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest, żeby kupić otulacze rozmiarowo dobrane pod względem wagi malucha, jakie najpoprawniej dostosowują sie, po największej części do cienkich nóżek i jeszcze nie dużego brzuszka. Otulacze są korygowane za pomocą drobnych rzepów albo zatrzasków (otulacze dla dzieci na Dla dzidziusia winniśmy wyłonić otulacz najmniejszy rozmiarowo od 2 kg do 5 kg. Otulacz z bawełny i PUL-u to taki, jaki oprócz surowca PUL, ma zewnętrzną powłokę bawełnianą. Są one niezwykle porządnie oddychające i wentylujące.Otulacz pulowy jak sama nazwa podkreśla składa się tylko z materiału typu PUL – czyli zalaminowanego poliestru. Niezwykle błyskawicznie wysycha.

Otulacz z wełny jest zbudowany w 100% z wełny merynosów, która doskonale oddycha strzegąc idealną ciepłotę ciała pociechy i uniemożliwiając przegrzanie. Taki otulacz w zasadzie wietrzymy – chyba że ulegnie ubrudzeniu. Pierzemy go ręcznie co 1-2 tygodnie. Niestety powoli schnie i powinno się go lanolinować, aby zagwarantować funkcjonalną kontrolę przed przesiąkaniem.

Dobór otulaczy jest bardzo wysoki, kolorowe, w śmieszne wzory, w rozlicznych wielkościach, korygowane rzepami bądź zatrzaskami. Gdy maluch zanieczyści otulacz niezbyt mocno, trzeba zmyć go pod bieżącą wodą, lub przetrzeć szmatką, jak tylko wyschnie użyć od nowa. Nie musimy prać otulaczy po każdym przewinięciu, o ile się nie zabrudził zastępujemy tylko eko pieluszkę, o której więcej na tej stronie: . Otulacz używa się z eko pieluszkami wielorazowymi, także z pojedynczymi wkładkami, jakie ekspresowo, bez problemu wspomagają zlikwidować treść stałą, również strzegą pociechę przed wilgotnością z pieluchy. Dla dodatkowego ubezpieczenia przed przemoczeniem np. w nocy, wolno użyć poza tym nadzwyczaj chłonnych eko pieluszek. Otulacze i eko pieluszki wybieramy, biorąc pod uwagę poszczególne wymogi i poglądy.