Opieka nad szkrabami to bardzo skomplikowane zadanie – trzeba podejść do niego odpowiedzialnie

Jest mnóstwo osób, które niezwykle kochają szkraby. Opiekują się nimi z oddaniem i zawsze mają wiele spokoju. Natychmiast można dostrzec to po ich odnoszeniu się do maluszków.

konkursy
Źródło: flickr.com
Opieka nad przedszkolakami bywa ciężka, ponieważ są to bardzo aktywne istotki – mają niekończącą się energię oraz wszędzie ich pełno. Opiekunka musi być ciągle czujna i przewidywać wszelkie przykre następstwa przeróżnych dziecięcych zamiarów. Natomiast opieka nad dziećmi w wieku przedprzedszkolnym jest pod pewnymi względami jeszcze trudniejsza, ponieważ niektóre szkraby mają wówczas jeszcze problemy z wyraźnym wysławianiem się lub samodzielnym korzystaniem z toalety. Dzieciaczki w tym okresie życia bywają już też niezwykle energiczne i trudno im się skoncentrować na jednej czynności dłużej niż przez pięć minut. W tym okresie życia nasza kruszyna jest jeszcze za młoda na przedszkole, ale możemy zastanowić się czy dobrym rozwiązaniem nie byłby może klub malucha. Przyjmuje się tam dzieci w wieku od roku do 3 lat. W klubie nasz osesek może spędzać maksymalnie 5 godzin dziennie, zatem będzie to idealne rozwiązanie dla kobiet, które po urlopie macierzyńskim wróciły do pracy na pół etatu. Klub malucha sprawi, że nasza latorośl nauczy się funkcjonować w grupie. Będzie to duży plus dla jej rozwoju psychicznego, zwłaszcza jeżeli nie ma rodzeństwa.

Kilka godzin każdego dnia to prawidłowo wyważony czas między zabawę z kolegami i kontaktem z mamą, który korzystnie wpływa na emocjonalny rozwój każdego maluszka.