Niektóre pary nie mogą posiadać potomstwa, jest to dla tych osób ogromny cios. Na szczęście są sposoby, by to się zmieniło

Od czasu, gdy problem niemożności posiadania dzieci, stał się bardziej popularny, lekarze postanowili znaleźć dobry sposób, przez który ludzie będą mogli posiadać swoje własne pociechy. Od wspomagającej diety i odporności, w niedługim czasie doszliśmy do in vitro co sprawiło, że świat zwariował.

In vitro technicians at work
Autor: Luigi Guarino
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki tej metodzie dzieci rodziły się tym, którzy starali się o nie przez lata. Zakończyły się problemy, ale i sierocińce miały wciąż zmniejszającą się liczbę chętnych na adopcje. Bezpłodność nie zależy od pozycji w społeczeństwie, ani wykształcenia, uderza we wszystkich oraz daje się poznać, jako bezwzględna oraz egoistyczna. Kościół walcząc z in vitro, rozpropagował nową metodę, to naprotechnologia, która ma być wspaniałą alternatywną, która spowoduje, iż ludzie odrzucą nienaturalne zajście w ciążę. Tak jednak nie jest . Dla większości osób poddanie się złożonej terapii, to ostatni sposób na posiadanie własnego potomstwa. Dla niektórych ta metoda to ostateczność, sięgają po nią wtedy, kiedy wszelkie metody zawiodły oraz nie można już liczyć na cud.

Naprotechnologia zostaje daleko w tyle, owszem wspomaga w jakiś sposób płodność, ale czasami ma się wrażenie, że to raczej chodzi o jej efekt placebo. In Vitro natomiast daje nam prawie pewność, iż do ciąży dojdzie i dzięki temu przyjdzie na świat zdrowe dziecko. Spora część ludzi decyduje się na takie rodzaj zapłodnienia jedynie dlatego, iż ich płodność jest niska, nie tędy droga, nim zdecydujemy się na taki inwazyjny krok, trzeba spróbować innych metod, a nóż okażą się one na tyle skuteczne, że urodzenie będzie możliwe.

bank genów
Autor: CIAT
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy mieć świadomość, że informacja czy jesteśmy bezpłodni może zostać dość łatwo ustalona. Służą do tego testy na płodność. Pokazują one, czy mamy szansę na potomstwo. Jeśli nie, to można próbować różnorakich metod, nawet naprotechnologia, jednakże koniec końców wciąż więcej ludzi korzysta z in vitro. Na szczęście ta metoda jest w jakimś stopniu wspierana przez nasze prawo. Dofinansowanie in vitro to wielka szansa dla ludzi na własne potomstwo . To bardzo pozytywne, iż nasz kraj jest skory wspomagać ludzi w tym zakresie, trzeba mieć jednak nadzieję, iż po zmianie rządów ta sytuacja się nie zmieni.