Nasze dziecko idzie do Pierwszej Komunii

Pierwsza Komunia to bez wątpienia pierwsze tak wielkie i doniosłe święto w życiu naszego dziecka. Jest to dla niego wielkie przeżycie duchowe. Ale to też wyjątkowo radosny dzień, w którym nasza latorośl znajduje się w środku uwagi. Warto zrobić wszystko co w naszej mocy, aby uczynić tę chwilę godną zapamiętania.

kościół
Autor: Jim Linwood
Źródło: http://www.flickr.com

Na zajęciach z katechezy nasze maluchy szykują się do Pierwszej Komunii przez parę miesięcy. My też musimy zacząć przygotowania dużo wcześniej. Jeśli planujemy większą uroczystość, powinniśmy pomyśleć o wynajęciu restauracji. Jeśli wybrane miejsce oferuje także wystawny catering, to będzie to dla nas niezmiernie wygodne rozwiązanie. Zanim jednak przystąpimy do konkretnych działań, skonsultujmy się z naszym dzieckiem i zapytajmy, czego ono pragnie. Nie czyńmy niczego bez jego zgody.Niezmiernie ważnymi częściami tej uroczystości są białe stroje komunijne. Dziewczynki bez wątpienia myślą o kreacjach rodem z bajki. Warto na samym początku ustalić sprawę stroju. W tym wypadku nie wolno podporządkowywać się całkowicie zachciankom naszej pociechy. Zachowajmy zdrowy rozsądek. Dzień Pierwszej Komunii to przede wszystkim przeżycie duchowe i sukienki komunijne powinny być tylko pięknym akcentem. Nie dajmy się ponieść dzikiej modzie. Obecnie mnóstwo dziewczynek na uroczystości komunijnej wygląda jak małe panny młode. Alby muszą być piękne, ale skromne. Najlepiej, kiedy cała parafia umówi się na jednolite alby. Jest to najkorzystniejsze rozwiązanie tej sytuacji. W ten sposób wszystkie dzieci wystąpią w takich samych strojach. Dzięki temu unikniemy porównań i żadne dziecko nie będzie narażone na nieprzyjemne komentarze rówieśników. alby prezentują się niezwykle pięknie. Tym sposobem także uczymy dzieci, że wszyscy są równi przed Bogiem.

Reguła skromności dotyczy też włosów oraz makijażu. Małe dziewczynki nie potrzebują żadnych ulepszaczy, by prezentować się pięknie. Pozwólmy pozostać im jeszcze trochę dziećmi. Trzeba również przyznać, że wystrojone jak lalki oraz wyfryzowane dziewczynki wyglądają po prostu śmiesznie. Ciekawe propozycje na