Najpiękniejszy wystrój pokoju dla niemowlaka – zobacz!

Przyjście na świat nowego członka rodziny jest zawsze długo i niecierpliwie wyczekanym momentem. Aranżacja pomieszczenia dla niemowląt powinniśmy być dostosowany do wymagań malucha jak i jego rodziców.

Łóżeczko dla dzieci
Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Początek życia dziecka łączą dziecko nierozerwalnie z jego mamą, od której pociecha jest całkowicie zależna. Często z tego powodu poza dziecięcym łóżeczkiem, w pomieszczeniu będzie również łóżko rodziców. Zadbać powinniśmy, by oba znajdowały się niedaleko siebie – w ten sposób ułatwimy sobie znacznie opiekę nad dzieckiem. Pomocna będzie również elektroniczna niania- zdecydowanie pomocna strona, dobrze zajrzeć. Ponadto zastanówmy się o miejscu do przewijania dziecka – idealny będzie tu mały, wysoki stolik, albo profesjonalny przewijak, który zamontujemy na dziecięcym łóżeczku. Oprócz tego przyda się zaraz przy nim mała lampka z przytłumionym światłem – doskonała do przewijania dziecka w nocy.

bobas, niemowle
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Obowiązkowym zakupem powinna być szafka na ubranka dziecka. Musi posiadać dużo półeczek o regulowanej wysokości, a oprócz tego przyda się jeszcze kilka szuflad na kosmetyki do pielęgnacji malucha i pampersy. Ułatwią nam bardzo zadanie i pracę w razie zmiany pieluchy. Trzeba zadbać, by górna lampa posiadała zamknięty klosz, najlepiej w jakimś lekkim, pastelowym odcieniu. Będzie to chronić dziecko od patrzenia bezpośrednio w żarówkę. Idealnie będzie, jeśli do tego dołożymy także kilka barwnych maskotek, albo zabawek, które powiesimy na sznurku- polecam zrobić tą przestrzeń w ciepłych barwach – różach, błękitach, pomarańczach. W sieci odnalazłam aranżację pokoju dla malucha w barwach szarości i beży. Co ciekawe, wygląda niezwykle przytulnie! Sprawdźcie sami: .