Modna ekologiczna żywność

Polacy w końcu przyjrzeli się temu, co mają na talerzach. Nie zgadzają się na niezdrowe ulepszacze i domagają się jakości. Zdrowa żywność przestaje być wymysłem i wkracza do normalnego życia. Stoiska, które mają w ofercie produkty ekologiczne kojarzą się często z wysokimi i nieuzasadnionymi cenami.

ekologiczna żywność
Autor: a_b_normal123
Źródło: http://www.flickr.com

Rzeczywiście zdrowe jedzenie jest drogie. Musimy płacić za jakość, ale bez przesady. Moda zawyża ceny produktów. Wszystko się zmienia, bo eko żywność pojawia się nawet w dyskontach.

Ekologiczna żywność – co to jest?Najprościej mówiąc, zdrowa żywność (strona internetowa zdrowa żywność) to wszystkie warzywa, owoce które rosną bez chemicznych, sztucznych nawozów, barwników, aromatów, na odpowiednich terenach. Takie jarzyny najczęściej uprawiamy sobie sami na działkach. Trzymanie hodowlanych zwierząt związane jest z samodzielną produkcją pasz – bez odżywek i środków ingerujących w zdrowie. Wszystko dokładnie reguluje Unia Europejska i to waśnie ona przesądza, co powinno być zaliczone do ekologicznej żywności certyfikowanej.

„Sklepowe” warzywa nie są tak dobre. Nie wszyscy mają możliwość powąchać ogórki z ogrodu, a owoce, nie są takie same jak te, które jedliśmy w dzieciństwie.

Zdrowe posiłki dla dzieciWybór normalnego twarogu, czy też mięsa, nie jest taki prosty, kiedy myślimy o zdrowiu dzieci. Coraz więcej mam wybiera specjalne sposoby odżywiania swoich maluchów, od najwcześniejszych chwil ucząc zasad zdrowego żywienia. Posiłki dla niemowląt przygotowujemy ze szczególną starannością. Wiadomo, że w tej sytuacji wygrywa jest jakość. Kłopotem może być mleko dla niemowląt – składniki odgrywają kluczową rolę. Kilkumiesięczne oczekuje zróżnicowania posiłków, a w w obiadkach ciągle muszą pojawiać się nowe produkty. Ekologiczne posiłki to także kaszki dla niemowląt, chociaż powoli dzieci muszą jeść też ryby, mięso, jajka (tutaj więcej).

Koniecznie trzeba więc zadbać o wysoką jakość obiadów i odwiedzić od czasu do czasu najbliższy sklep z ekologiczną żywnością. Dobrze też zapamiętać, że zdrowa żywność nie jest synonimem produktów z prawdziwych upraw. Koniecznie zwracaj uwagę na pochodzenie warzyw i nie daj się oszukać produktom, które nie zawsze są zdrowe.

Źródło: Ekoj