Meble Moll – zdrowie i funkcjonalność

Równolegle z rozwojem naszej pociechy zmieniają się jego potrzeby i zainteresowania – także jeżeli chodzi o prezentowanie się pokoju. Wielu rodziców zastanawia się, jak umeblować królestwo dziecka, aby nie było potrzeby co pewien czas liczyć się z wydatkami.

Okazuje się, iż najbardziej istotnym elementem uniwersalnego wnętrza są odpowiednie meble. Postawmy na materiały i trwałość. Dobrze zaprojektowane, na pewno nie ulegną szybkiemu zniszczeniu, zaś odpowiednio dobrane, neutralne kolory pozwolą na ich używanie nie tylko w okresie wczesnego dzieciństwa, ale i dalszym, nastoletnim.

Mając na uwadze fakt, iż sporo czasu, dziecko spędza przy biurku – nie ulega dyskusji, że właśnie ten mebel jest najważniejszy w dziecięcym pokoju.

pokój dziecka
Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Z tego też względu, trzeba nam zwrócić uwagę, nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na funkcjonalność oraz odpowiednie parametry. Najważniejszym z nich jest wysokość blatu biurka (polecane stelaże) dziecięcego – prawidłowe dostosowanie do sylwetki zapobiegnie dysfunkcjom kręgosłupa. Warto zwrócić uwagę na meble dla dzieci Moll – powstałej w 1996 roku firmy z tradycjami. Firma posiada w sprzedaży regulowane biurka, które rosnące razem z dzieckiem. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań pozwala na regulację biurka do wzrostu dziecka. Dodatkowym plusem ergonomicznych biurek dla dzieci, jest możliwość zamontowania nadstawki, w celu zyskania dodatkowej powierzchni roboczej. Można również dobrać mobilne kontenery z pakownymi szufladami. Biurka regulowane dla dzieci to inwestycja która zdecydowanie się opłaci. Na stronie sklepu o ich ergonomii

Dzieci szczególnie wymagają utrzymania właściwej postawy podczas pracy. W związku z tym tak znaczącą rolę odgrywają fotele. W dzisiejszych czasach technologia poszła do przodu na tyle, iż właściwie długotrwałe siedzenie przy biurku nie stanowi aż tak wielkiego zagrożenia dla kręgosłupa. Firma Moll połączyła funkcjonalność z interesującym designem. Fotele dają dają nam możliwość regulacji siedziska – dzięki czemu dostosujemy go do wzrostu dziecka. Dzięki wielu opcjom kolorystycznym, fotele pasują do każdego dziecięcego wnętrza, nadając mu modny charakter.