Które zajęcia sportowe będą najlepsze dla naszego potomka?

Wszyscy wiemy, że niedużo mają współcześnie dzieciaki zajęć sportowych w państwowych szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Wiadomo, podstawę programową należy przerobić a nie na wszystko czasu wystarcza. A wiadomo, że sport to zdrowie. W związku z tym my, rodziciele, musimy troszczyć się o to, aby wypełnić te niedobory.

matka z dzieckiem, dzieci
Autor: thepipe26
Źródło: http://www.flickr.com

Najpierw pożądane byłoby zapytać w szkole do której chodzi nasza latorośl, jakie pozalekcyjne kółka zainteresowań dla dzieciaków są tam organizowane. Może okazać się, że funkcjonuje w naszej szkole szkolne koło sportowe, czasami koło taneczne, lub też wędrownicze ewentualnie jakieś inne zajęcia dla dzieci. W gromadzie zuchowej często dzieci także mają zorganizowane wiele rozrywek ruchowych, zawodów, tudzież wędrówek. Czasami zajęcia tego typu są aranżowane przez znanych chłopcu lub dziewczynce nauczycieli bo uczą w jego szkole- odsyłam tutaj. Nie byłoby wówczas potrzeby żeby przewozić dziecko w inną część miejscowości. Jeśli natomiast nie wyszukamy nic odpowiedniego w sąsiedniej szkole, przeszukajmy ogłoszenia w regionalnym czasopiśmie albo w necie.

W ostatnim czasie pojawiło się bez liku biznesów usługowych, zajmujących się organizacją czasu wolnego dzieciakom. Częstokroć dysponują one transportem i wożą dzieciaczki na aqua park, na pole do gry lub też szlak narciarski. Istotne jest także, ażeby ruch był zróżnicowany. Niech to będzie na przykład sprawdzony dla każdego basen a także dodatkowo rozwijający całe ciało taniec współczesny. Jeżeli pośród sportów dla dzieci wyselekcjonujemy zajęcia dla dzieci jakie dziecku przypadną do serca, jest duże prawdopodobieństwo, iż w ogóle nie będzie kojarzył tych zajęć z dodatkowym obowiązkiem, lecz będzie to dla niego wyśmienita uciecha! Ważne żeby tak było, bowiem ruch powinien uprawiać człowiek prawie przez całe życie. Nasze dziecko najszybciej uczy się naśladując rodziców. Kiedy dziecko zauważa ćwiczących rodzicieli, często naśladuje ich i systematyczny wysiłek fizyczny staje się dla latorośli standardem.

Jeżeli natomiast mamy psa, staje się on kolejną motywacją do wyjścia na spacer o każdej porze roku . Pamiętajmy, iż każdy sport jest pożądany dla zdrowia i rozwoju naszych latorośli, a każda motywacja jest przydatna. Nie dopuśćmy żeby dzieci zbyt wiele czasu spędzały przed telepatrzydłem bądź przed kompem, bo przecież długie godziny siedzą prawie że nie ruszając się w ławie szkolnej- . Omawiane odmiany sportów dla dzieci mogą efektywnie zapobiec wszelkim rodzajom skolioz a także skrzywieniom kręgosłupa. Tak więc nie zwlekajmy!