Kolorowe zabawki dla dzieci.

Wielu osób ma w pamięci okres, gdy w sklepach nie można było dostać zabawek. Czasem widziało się drewniane klocki, rzadko jakaś lalka, lecz widok półek pełnych pięknych zabawek był niewyobrażalny. Do zabaw dzieci zazwyczaj wykorzystywały przedmioty dostępne w domu. Jak niesamowitą radość dawało złożenie zestawu perkusyjnego z garnków i zagranie fantastycznego koncertu.

rodzice naturalnie byli wówczas mniej szczęśliwi niż rosnący artysta. Dzisiaj zabawki dla dzieci są wszędzie, da się je zakupić nawet w osiedlowym kiosku. sklepy z zabawkami mają tak ogromny asortyment, że ciężko się na cokolwiek zdecydować. Każdego rodzaju klocki, domki dla lalek, tysiące misiów i innych przytulasków, zabawki grające, mówiące, zazwyczaj w co najmniej dwóch językach i mnóstwo innych.
nadruki na koszulkach
Autor: Sisu
Źródło: Sisu

Karierę ostatnio robią zabawki edukacyjne, mające doskonalić wyobraźnię i talenty. Wśród psychologów rozwojowych i dziecięcych ukształtowały się dwa obozy. Jeden rekomendujący takie gry no i drugi prezentujący stanowisko, że nic bardziej nie rozwija wyobraźni niż używanie jej i nie są do tego konieczne drogie rzeczy a jedynie świetny pomysł na zabawę. Obie idee mają zarówno zalety i wady, ale reguła jest nadal ta sama – mamy możliwość, by zrobić wiele by wspomóc rozwój malucha i nie ma znaczenia czy wykorzystamy do tego nowe zabawki czy nie.

Rozglądając się po sklepach z zabawkami mamy szansę by dostać oczopląsu. Lecz nie dajmy się ponieść euforii i zwracajmy uwagę na to które zabawki dla dzieci wybieramy. Ważne żeby były dopasowane do wieku malucha i miały odpowiednie atesty. Nie ulegajmy euforii i nie kupujmy zbyt wielu przedmiotów. Pewnie, że czasem rodzi się taka pokusa, szczególnie jeśli mamy w pamięci czasy, kiedy wyprawka dla niemowlaka była pięknym snem wielu przyszłych mam, a skompletowanie jej graniczyło z cudem i wymagało kombinacji, albo sporych zdolności i maszyny do szycia. Pamiętajmy jednak, że dzieci szybko się nudzą i pozostaniemy z górą przedmiotów, które albo trzeba będzie w jakiejś szafie upchnąć, albo rozdać. Lepiej sprawdzajmy jakie zabawki nasze dziecko lubi, co go interesuje. Może woli zabawki grające? A może dźwięki wydawane przez te przedmioty je przerażają? Zdecydowanie warto najpierw poznać upodobania naszego dziecka.