Jakim osobom mógłby dopomóc psycholog rodzinny oraz jakiego rodzaju problemy rozwiązuje?

W życiu pojawiają się sytuacje, kiedy nie umiemy sobie samodzielnie dać rady. Wtedy niezbędna będzie pomoc fachowca. Psycholog może dopomóc dzieciom, małżonkom oraz całym rodzinom.

fisher price
Autor: Lisa Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Na spotkanie terapeutyczne psycholog rodzinny zaprasza wszystkich członków rodziny. Psycholog (http://www.psychologslask.com.pl) wspomaga wszystkich oraz nie trzyma strony nikogo z nich. Zadaje on pytania wszystkim członkom rodziny oraz nakłania ich do zastanowienia się i do ujrzenia okoliczności z odmiennego punktu widzenia, niż jego. Terapia rodzin stawia sobie na celu przywrócenie zgody oraz pokazanie, że w dowolnej rodzinie jest coś specjalnego. Tego typu terapia jest formą pomocy psychologicznej nie wyłącznie osobie borykającej się z trudnościami, lecz także całej jego rodzinie. Zdarza się, że działanie osoby, która wymaga pomocy psychologa, ma wpływ na wzajemne stosunki wszystkich członków danej rodziny. Również trzeba pamiętać o tym, że rodzina posiada bardzo duży wpływ na sukces terapii. Pozwala ona zrozumieć głębiej układy między dziećmi i rodzicami.
zobacz
Autor: Shota Watanabe
Źródło: http://www.flickr.com
W poradniach psychologicznych są przeprowadzane terapie z zakresu depresji oraz trudności adaptacyjnych i relacji dzieci z opiekunami lub rodzeństwem bądź innymi osobami. Psychoterapeuta rodzinny może zająć się także pomocą małżeństwom, które mają kłopoty. Psycholog (dodatkowe info) zawsze walczy o ocalenie każdego związku. Taka terapia to odbudowanie albo wybudowanie na nowo satysfakcjonującej relacji pomiędzy kobietą oraz mężczyzną. Tutaj główny nacisk kładziony jest na zrozumienie powstania kryzysu w małżeństwie.

Małżeństwo zostaje wyposażone w narzędzia, które dopomogą rozwiązać problemy zadawnione jak i przyszłe. Jeśli jedynie jedno z małżonków zamierza się poddać terapii, wskazana jest konsultacja małżeńska osobista. Wtedy rozmowa zamyka się w trzech spotkaniach.