Jakie zabawki są właściwe dla Twojego dziecka na każdym etapie jego rozwoju?

Sądzę nie ma rodzica, który nie słyszałby na temat zabawek. Są bajecznie kolorowe, intrygujące i zbudowane tak, aby wspierały i pobudzały rozwój dziecka, doskonaliły jego sprawność w małych rączkach i aby bezpośrednio przynosiły mu mnóstwo frajdy.

fisher price
Autor: Jean-Etienne Minh-Duy Poirrier
Źródło: http://www.flickr.com

Zabawki ,które jednocześnie uczą i bawią, pomagają naszym dzieciom w poznawaniu świata dźwięków, barw, w rozwijaniu zdolności manualnych, twórczego myślenia i pomysłowości. Ulubionym przez dzieci produktem tej firmy jest Garnuszek na Klocuszek, który potrafi zająć zabawą malucha przez bardzo długi czas. Gdyż to przecież w trakcie zabawy szkrab nauczy się liczb a także rozpoznawania kształtów i kolorów. Zadaniem dziecka jest włożenie do wskazanych otworów klocki, a kolorowy brzuchaty Jegomość w nagrodę śmieje się, informuje jakie mają kształty i jakie są się na nich cyfry. Przedstawia wpadające szybko w ucho utwory melodyczne i porozumiewa się z dzieckiem w języku polskim.

Ale to nietylko i wyłącznie zabawki. To także akcesoria dla naszego maluszka, np. butelki, chodziki, łóżeczka i elektroniczne nianie. Dajmy więc naszym dzieciom ciekawą zabawkę. Gdy obserwujemy, jak swoimi niedużymi dłońmi chce dopasować kwadrat do owalnego otworu, nie przerywajmy, aby zademonstrować odpowiedni sposób. Dzięki owym zabawkom możemy dostrzec, jak dziecko uczy się radzenia z przeciwnościami losu i zdobywa umiejętności, przydadzą mu się w dalszym życiu. Wszyscy bowiem, zdajemy sobie sprawę z tego, że zabawa jest bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka. Wśród polskich producentów także zaobserwujemy atrakcyjne modele, które polubi nasze dziecko, np. sprawdź gry od

To firma, która od wielu lat plasuje się w czołówce europejskich producentów zabawek z tworzywa sztucznego dla najmłodszych dzieci i jest jedną z najlepiej kojarzonych marek w branży dziecięcej. Większość zabawek ma wiele elementów wprawianych w ruch, przez co zabawa nigdy nigdy dziecka nie znuży, są wielofunkcyjne np. duże auta spełniają funkcję jeździka. Posiadają cudowne, żywe kolory i interesujące projekty, sprawdzają się zarówno do zabawy w domu, jak i na powietrzu. to proste, ale zaprojektowane z precyzją zabawki w podstawowych kształtach i kolorach, aby dane było od samego początku lepiej poznawać świat.