Jakie akcesoria dla dzieci wybrać

Młoda mama ma sporo dylematów i zupełnie wcześniej nieznane trudności. Podobnie młody tata, chociaż zależne jest to właściwie, jak angażuje się w wychowywanie dziecka. Przyjście na świat potomka to zawsze coś więcej niż ogromne wydarzenie, to zmiana o sto osiemdziesiąt stopni, unikalna i niecodzienna. Całe życie staje do góry nogami, a młodzi rodzice stają się teraz odpowiedzialni za swoją pociechę. To z jednej strony paraliżująca świadomość, z drugiej wielkie szczęście. Młodzi rodzice są zmuszeni dopilnować wielu rzeczy – zaczynając od potrzeb najbardziej pilnych, po te najwyższe, emocjonalne.

noworodek
Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
A wszystko rozpoczyna się już na długo przed porodem. Kiedy dowiadujemy się jakiej płci będzie nasz potomek możemy bezzwłocznie rozpocząć właściwe przygotowania. Do zrobienia jest bardzo dużo, powinniśmy zakupić wszystko, co konieczne: smoczki silikonowe (kliknij tutaj po więcej), wózek, łóżeczko, butelkę niemowlęcą czy pieluszki – . Gdyby opisać wszystko, co powinniśmy kupić zestaw byłby bardzo zaawansowany. Najbardziej istotne to pamiętać o podstawach i nie panikować zbytnio, na pewno uda się wszystko na czas zakupić.

Bardziej od rzeczy do kupienia istotniejsze jest przygotowanie emocjonalne. Oczywiście, że zdenerwowanie ustąpi miejsca radości, ale nie myślmy, że będzie to okres łatwy do zaakceptowania. Wiele młodych mam odczuwa tak zwaną depresję poporodową, ojcowie natomiast mogą czuć się odstawieni w kąt przez swoje żony (zresztą, co się dziwić, dziecko jest w takim okresie najważniejsze). Te początkowe problemy mijają i zamiast się zamartwiać zaczynamy w pełni radować się, iż mamy takie wspaniałe dziecko. Wiadomo, że z każdym kolejnym dzieckiem jest łatwiej. Najgorszy jest pierwszy raz, ponieważ wszystko jest nowe, a rola, jak i odpowiedzialność, ogromna. Jednakże następne dzieci to już mniej
dziecko
Autor: kala blankenship
Źródło: http://www.flickr.com

nerwów, a większa radość, szczególnie, kiedy nasze starsze dzieci mogą już się opiekować swoim młodszym rodzeństwem.

Ciężko właściwie znaleźć bardziej przełomowy moment w życiu. Żaden ślub, wyjazd lub inne zdarzenie nie jest tak niezwykłe. Dla jednych będzie to trochę ciężkie, gdy nie planowali potomstwa, inni czekają na to z utęsknieniem, jak na najważniejsze wydarzenie w życiu. Jedni, jak i drudzy wejdą w nową rolę, możliwe, że nawet Ci co nie planowali szybciej przyzwyczają się do nowej sytuacji. Tak naprawdę nie wiemy, jak się w tym momencie zachowamy, ale nie ma co się dziwić – nie jest to mało znaczące wydarzenie tylko jedna z najpiękniejszych chwil w życiu. Pamiętajmy o tym, gdy będziemy zadręczać się myślą o naszym niepokoju. To zwyczajne zjawisko, przejmujemy się i nam zależy, więc automatyczne musimy się trochę podenerwować.