Jaki podarunek ucieszy przedszkolaka

Wybierając podarunek dla kilkulatka z łatwością można się pogubić pośród wielości barwnych przedmiotów dostępnych w sklepach. We współczesnych czasach, gdy maluchy posiadają nadzwyczaj wiele zabawek, zaledwie niewielka ich część przyciąga zainteresowanie na tyle, że będą cieszyć dłużej niż przez moment.
Zabawki, zabawa
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Klasyczne rowerki dziecięce owszem są zawsze niezłym prezentem ponieważ rozwijają mięśnie i poczucie równowagi. Jednak w sklepach pojawiła się dla nich konkurencja – automatyczne pojazdy dla dzieci. Można wśród nich wybrać pomiędzy takimi w postaci motoru, czy ulubionego auta. Prosty sposób działania, pozwala na uzyskanie pewnej prędkości, która jest nadal w granicy bezpiecznej dla dziecka. Przy tym, jest to spełnienie marzenia o byciu kierowcą, które tworzą się już w pierwszych okresach życia. Oczywiście, pojazdy dla dzieci dalej wytwarzane są też w znanej od dawna wersji, której przemieszczanie opiera się o odpychanie nogami.

Każde dziecko uczy się poprzez naśladowanie rodziców. O ile pragnienie zostania kierowcą zwykle odnosi się chłopców, to dziewczynki modelując zachowania mamy, na ogół odnajdują się w roli małej gosposi. Wielką radość przy tym, sprawia im bawienie się w domowe obowiązki. Dla dziewczynek świetnym prezentem staną się wobec tego mebelki dla dzieci, oraz przedmioty typu mała kuchenka do gotowania.

Zabawki
Autor: La Millou
Źródło: La Millou

Bez względu na płeć, szkraba będą cieszyć klocki. Ponieważ są wytwarzane w różnych wariantach, bez problemu znajdziemy te, które będą sprawiać największą przyjemność dziecku, któremu staramy się wybrać podarunek. W najczęściej utożsamianej z klockami firmie LEGO, interesującą opcją kierowaną do dziewczynek są klocki lego friends – które pomimo ,jak się zdaje innej dziedziny – są konkurencją dla lalki barbie. Wytwarzane w ślicznych kolorach, dostępne są w zestawach z domem, samochodem, a nawet gabinetem weterynarza.

Czy rowerki dziecięce są więc najbardziej trafnym podarunkiem? Zapewne nie najgorszym, ale takim który sprawdza się przez określony czas. Kupując prezent, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę zainteresowania malucha i rozważyć, czy większą radość sprawią mu mebelki dla dzieci, czy na przykład klocki mega bloks albo creator. Jeśli nie możemy podjąć decyzji, warto zadać pytanie konsultanta w sklepie branżowym, który na pewno ma rzeczową wiedzę o dziecięcych zainteresowaniach, oraz odrobinę zdać się na swoją znajomość dziecka.

Źródło: Krainazabawy.pl