Witaj w domu maleństwo !!!

Pierwszy okres po powrocie z potomstwem do własnego domku jest niezwykle trudny, pomimo niesamowitej radości jaką odczuwamy z powodu nowego mieszkańca. Bardzo dobrze gdyby w tym początkowym okresie znalazł się ktoś, kto może pomóc młodej matce ponieważ może jej być ciężko w tym początkowym trudnym okresie opieki nad niemowlaczkiem. Nim młoda mama dojdzie do formy po porodzie niezastąpiona może okazać się pomoc najbliższych członków rodziny. W dojściu do siebie mogą okazać się pomocne właściwe ćwiczenia (gdy już lekarz na to zezwoli), odpowiednia ilość odpoczynku czy również karmienie dziecka naturalne, które nie tylko dobrze przysłuży się wpłynie na dziecko, ale również i mamie pomoże w krótszym czasie wrócić do dobrej formy.

W pierwszym najtrudniejszym okresie karmienia piersią dobrze jest się zaopatrzyć w jednorazowe lub wielorazowe krążki laktacyjne. Zapobiegną one wszelkim wypadkom z plamami na ubraniu. Wybierzmy te najbardziej chłonne a zarazem cieniutkie (aby nie nie były widoczne pod bluzką). Aby zapewnić sobie komfort karmienia piersią, niezbędny może być także odciągacz pokarmu ręczny albo elektroniczny. Porównaj niezbędne krążki dla karmiących.

Jeśli u kobiety karmiącej występują kłopoty z ilością pokarmu może pomóc jeśli będzie ona popijać specjalne herbatki dla mamy karmiącej. Na rynku dostępne jest wiele różnego gatunku i składu odpowiednich herbatek ziołowych mających wspomóc laktację u kobiety karmiącej. Jeżeli zaś chodzi o pielęgnację oseska w na rynku znajduje się również wielka rzesza produktów które można wykorzystać. Porównaj akcesoria, jakie w stu procentach przydadzą się podczas pierwszych miesięcy: bezpieczne adaptery do pasów.

Niewątpliwie niezbędne okażą się nawilżane chusteczki dla dzieci, w których to zapas radzę się zaopatrzyć. Pieluchy zaś, można zakupić zarówno jednorazowe (pampersy), jak też kupimy klasyczne pieluchy tetrowe. Te drugie czasem okazują się koniecznością w pierwszych tygodniach (czasem miesiącach) życia niemowlęcia. Dzieje się to w przypadkach jeśli lekarz zaleci tzw. „szerokie pieluszkowanie” pociechy.

I na zakończenie nie zapominajmy, iż tak samo jak w czasie ciąży przyszła mama dbała o bezpieczeństwo swojego nienarodzonego dziecka używając podczas podróży autem adapterów do pasów, również teraz po powrocie z maluszkiem z oddziału położniczego urządzamy dom z myślą o bezpieczeństwie naszego
niemowlaka.