W jakie miejsce zaprowadzić naszą pociechę, żeby nasz maluch wyśmienicie się bawił oraz miał solidną dawkę ruchu

Różnorodność, a przede wszystkim dostępność, atrakcji dla naszych maluchów z tygodnia na tydzień staje się coraz większa. Z jednej strony to dobrze, lecz z drugiej nie w każdym przypadku gwarantują one córce wystarczającą dawkę ruchu.

Dziecko
Autor: Luci Correia
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy rodziciele z wyrzutami sumienia patrzą na dzieci, które oglądają piątą kreskówkę z rzędu. Czasem innego wyjścia nie ma – w końcu trzeba znaleźć czas także na domowe prace (lego disney princess): gotowanie bądź pranie. O wiele korzystniej sprawa ta wygląda, jeżeli wnuczętami mogą zająć się troskliwi dziadkowie. Mogą oni zabrać malucha na poobiedni spacer do parku albo na plac zabaw dla dzieci, co z pewnością spotka się z aprobatą wyrażoną w postaci hałaśliwych wiwatów. W końcu we wspomnianym miejscu pięciolatek jest w stanie zawrzeć nowe znajomości, bo przy wspólnej zabawie o dużo łatwiej zdobyć oddanego druha, ale nie tylko.

Nierzadko można usłyszeć i takie historie, w których małżeństwa poznały się w osiedlowej piaskownicy. Bądź co bądź, na taki plac zwyczajowo nie chodzi się w celach matrymonialnych, ale czysto rozrywkowych, o czym się za chwilę przekonamy. Współczesny plac zabaw dla dzieci oferuje naszym pociechom wiele atrakcji, i co warte podkreślenia, zapewnia rozrywkę na świeżym powietrzu, co

Dziecko z babcią
Autor: steve freeman
Źródło: http://www.flickr.com

pozostaje niezwykle ważne, jeżeli konkretne dziecko zazwyczaj siedzi w mieszkaniu lub ostatnimi czasy chorowało na gardło.

Na szczęście tego typu aktywność fizyczna nie bywa zarezerwowana tylko i wyłącznie dla tych, którzy mieszkają w ogromnych miastach. Dzięki funduszom unijnym nawet gminne miasteczka lub wsie mogą na urzędowej witrynie internetowej poszczycić się tym, że posiadają własny plac http://placezabaw-urszulewo.pl/certyfikowane-place-zabaw-z-atestem/, a co za tym idzie, również większą liczbą uradowanych rodziców.

Tradycyjny plac zabaw dla dzieci powinien być zaopatrzony w przynajmniej parę sprzętów, a wśród nich koniecznie mają się znaleźć: huśtawki, karuzele oraz zjeżdżalnie. Mimo tego że przez część roku plac nie bywa użytkowany, to wiosną odwiedzają go tłumy dzieci i ich dziadków (ceneolokalnie). Szczególnie ważne jest to, aby teren, na którym postawiono bujaki i mini ścianki wspinaczkowe, był ogrodzony, a najlepiej, monitorowany.

Poza tym tuż przy wejściu obligatoryjnie mają się znajdować tabliczki z zasadami korzystania z placu. Zazwyczaj zawarte tam informacje odnoszą się do kwestii bezpieczeństwa, bowiem dzieciaki, szczególnie te młodsze, nie powinny bawić się w wspomnianych miejscach bez nadzoru rodziców.