W jaki sposób właściwie wybierać upominek dla maluchów, żeby nie kupić zbędnego gadżetu.

Wybierając się w odwiedziny do rodziny z dzieckiem, warto zawsze mieć ze sobą jakiś drobiazg. To nie tylko wzbudza radość takiego dziecka, lecz zwykle również zdobywa jego sympatię na długie godziny spędzone w domu razem z nim. Wbrew pozorom prezent dla dziecka wcale nie musi być wymyślny czy drogi. Liczy się raczej pomysł i wyczucie tego, co dzieci w danym wieku mogą lubić.

zabawki
Autor: regan76
Źródło: http://www.flickr.com
Są pewniaki, jakie należy znać, aby nie tylko nie popełnić gafy, ale by wydane pieniądze przyniosły rzeczywistą korzyść. Oferowane w sklepach zabawki dla dzieci z mogą nie tylko mało zainteresować malucha, ale co gorsza, mogą się okazać bardzo niepożądanym elementem w oczach jego rodziców. Dotyczy to zwłaszcza takich zabawek, jak broń wszelkiego rodzaju, lalki potworki, których obecnie dużo jest w sklepach, czy szeroko pojęta chińszczyzna. O ile pierwsze dwie grupy, to zakup dość ryzykowny z uwagi na przyjęte w rodzinie zasady wychowawcze i walory edukacyjne, o tyle ostatnie zwyczajnie być mogą niebezpieczne.

Co więc wybrać, skoro nie ma się żadnego doświadczenia w tej dziedzinie, albo doświadczenie pozyskane przed laty nijak ma się do obecnej rzeczywistości w sklepach. Sprawdzającymi się prezentami dla dziecka zawsze były i są w dalszym ciągu wszelkie drobne akcesoria sportowe, przykładowo skakanki czy piłki. Doskonale będą się również sprawdzać
zabawki
Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

tradycyjne planszówki, a jeżeli wiadomo, że dziecko lubi tak spędzać wolny czas to można zastanowić się nad ambitniejszymi tytułami.

Od długiego czasu dużą popularność mają zabawki drewniane, wśród których da się znaleźć nie tylko same puzzle i krzesełka. Obecnie z drewna produkuje się niemal wszystkie odpowiedniki zabawek z plastiku. Znajdą się więc i lalki mające nieograniczoną ilość ubranek i autka różnego typu i zestawy do leczenia. Interesującym pomysłem mogą być drewniane zestawy różnych akcesoriów przeznaczonych do bawienia się w sklep. Pokryte nietoksycznymi farbami, w bezpieczny sposób łączone i przede wszystkim bardzo ciekawie wykonane – to charakterystyczne cechy takich zabawek. Więcej na .