Jak idealnie przygotować się do przyjścia na świat noworodka, czyli spis wyprawkowy etap po etapie

Żeby właściwie przygotować się na przyjście na świat dziecka, trzeba najpierw wykonać wcale nie małe zakupy. Wyprawka dla dziecka a także mamy świeżo po porodzie niewątpliwie nie jest mała, i co dalej za tym idzie – nie jest też tania. Rozsądnie jest zatem ją rozłożyć na parę rat. Najdoskonalej listę zakupów podzielić według zalet oraz okresu przydatności niektórych rzeczy.

Gdyż na przykład kapcie dziecięce zdecydowanie można kupić wtedy, gdy dziecko posiada blisko 6 miesięcy, ale pieluszki bambusowe i termofor przydadzą się na samym początku. Pieluszki, wiadomo, używane są do wielu rzeczy, termofor przyda się w razie bólu brzuszka, albo uciążliwych kolek. O plusach pieluch bambusowych przeczytasz na https://www.fiorino.eu/sklep/kategoria/pieluszki-bambusowe-10194.

pieluszki
Autor: GoGreen Telas
Źródło: http://www.flickr.com

Lista wyprawkowa jest świetnym sposobem na ułożenie sobie krok po kroku tego, co potrzeba zrobić przed urodzeniem dziecka. Niewątpliwie na samym początku wypada zorganizować kapitalny remont w domu. A jeżeli nie generalny, to choćby pomalować powierzchnie, aby odświeżyć pomieszczenie. Drugim etapem jest zakupienie tych najpoważniejszych wielkościowo rzeczy: kołyski, przewijaka, szafki na wczesne ubranka. Jak już to się ma, można spokojnie uzupełniać konkretne elementy wyprawka.

Ubrania niemowlęce, pieluszki, środki pielęgnacyjne to w zasadzie najniezbędniejsze rzeczy. Do owego przychodzą również akcesoria, które jak przykładowo wanienka, czy ręcznik dla niemowlęcia. I wszystko inne, co jest niepotrzebne, ale w co matka ma marzenie się zaopatrzyć. Nie istotne czy dla indywidualnej wygody, czy widzimisię.

noworodek
Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Wysokość ceny wyprawki jest niestety dość wysoki. Powinien się tego oczekiwać, na szczęście można większość wydatków rozwinąć w czasie, aby ubytek na zasobach nie był zbyt wysoki. Ciąża jest dziewięć miesięcy, a więc listę zakupów produktów potrzebnych od razu po urodzeniu dziecka można rozłożyć na osiem, albo siedem rat. Wszystko inne, czy pomocne w dojrzalszym okresie da się wybrać już po urodzeniu się potomka. Oczywiście samo przygotowanie wyprawki należy do znacznie miłych punktu ciąży. To chyba dlatego, iż kobieta podczas ciąży łapie syndrom wicia gniazdka oraz każdy kolejny zakup z takiego miejsca jak Fiorino daje jej ogromną radość.