Idea na prezent dla najmłodszych – rower

Większa część osób obecnie potrafi jeździć na rowerze i taki pojazd posiada. Od wielu lat panuje bowiem swoisty zwyczaj, według którego uczy się najmłodszych tej sztuki. Jazdy na rowerze z kolei nie da się zapomnieć, także po wielu latach. Jazdy na rowerze można uczyć już kilkuletnie dzieci, dając im rzecz jasna z początku modele do nich skierowane, na przykład z dodatkowymi kołami.

rower
Autor: Medano
Źródło: Medano
Ostatnio można zauważyć tendencję do wykorzystywania przez rodziców specjalnych rowerów dla dzieci, które nie mają są pedałów. Jazda na tego rodzaju pojeździe opiera się w zasadzie na biegu po podłożu i równoczesnym kręceniu kierownicą. Tego rodzaju pomysł na pewno ma wiele zalet i rowerki dziecięce tego rodzaju będą coraz częściej wybierane. Ogólnie jednak nadal królują tradycyjne rowery poruszane za pomocą kręcenia pedałami.

Więcej kółek

rower
Autor: Glory Cycles
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna w pierwszych latach życia pociecha nie jest w stanie jeszcze utrzymywać równowagi na poziomie dorosłego. A tej równowagi natomiast wymaga prawidłowa jazda na standardowym rowerze. Nauka jazdy (polecamy również prawo jazdy lubin) równie bywa kłopotliwa dla niektórych najmłodszych. Z tego powodu niejednokrotnie oswaja się je z rowerem poprzez jazdę na rowerku trójkołowym, który jest neizwykle stabilny i nie może się przewrócić. W późniejszym czasie można przerzucić się na rower zwykły, do którego można przymocować dodatkowe, niewielkie kółka. W ten sposób utrzytmywanie równowagi jest łatwiejsze. Oprócz tego rowery dla najmłodszych dzieci mają zazwyczaj możliwość pchania ich za pomocą specjalnego kija przez rodzica, co ułatwia dziecku korzystanie w roweru (tu kliknij).

Potrzebne elementy

Oprócz rowerów istnieje jeszcze wiele elementów, jakie bywają przydatne małemu dziecku w trakcie jazdy na rowerze. Są to przykładowo wspomniane już wcześniej dodatkowe mocowane kółka, z których jednak później należy zrezygnować. Ogromnie ważnym przedmiotem jest kask. Dorosłe osoby często rezygnują z jego stosowania, jednak dziecku należy taki kask na początku kupić. Umożliwi on zagwarantowanie właściwej ochrony głowy dziecka przed ewentualnymi uszkodzeniami. Trzeba bowiem pamiętać, że małe dziecko ma dużo większe szanse na przewrócenie się na rowerze niż osoba dorosła. Dlatego kask jest w tym czasie jak najbardziej trafnym zakupem – inne pomysły na prezent dla dziecka.