Pierwsza Komunia Święta – dlaczego jest tak ważna i jak przygotować do niej swoją pociechę

W maju lub czerwcu rozpoczyna się w całym kraju czas I Komunii Świętych. Jest to z całą pewnością bardzo ważne wydarzenie tak samo dla małego człowieka, jak i jego rodziców. Uroczystość pozostaje we wspomnieniach na długi czas. Dlaczego Komunia jest tak podniosłym wydarzeniem i jak się do niej przygotować?

Komunia
Autor: los bambinos
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie takiej uroczystości młodzi ludzie po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, w związku z czym od tego momentu mogą całkowicie uczestniczyć we mszach. Najczęściej przygotowania trwają cały rok poprzedzający ten dzień.

Jeśli chcesz zgłębić dokładniej dane na omawiany wątek, to zobacz w tym miejscu rekomendowane informacje, zawierające dodatkowe newsy.

Bardzo istotną ich częścią jest zaangażowane uczestnictwo rodziców. To zdecydowanie oni najlepiej przygotują swoje dzieci na ten dzień. Za pomocą odpowiedniego poprowadzenia będą one wiedziały, dlaczego przyjmują ten sakrament. Rozmowy z rodzicami zdecydowanie pomniejszą zdenerwowanie jakie może towarzyszyć tym wydarzeniom, ponieważ jak wiadomo odpowiednio wcześniej po raz pierwszy przystępują one do spowiedzi, co może być dla nich bardzo stresujące.

Pomoc rodziców jest również konieczna do prawidłowego przygotowania się do egzaminu. Rzecz jasna ważny jest także strój. Aktualnie, kiedy niemal wszystkie usługi firm znajdują się w sieci internetowej, także tego typu ubiór możemy nabyć on-line. To naprawdę upraszcza cały proces, ponieważ możemy spokojnie przejrzeć dostępne alby i wybrać tę odpowiednią. Warto dokładnie wymierzyć dziecko, żeby mieć pewność, że dostarczony towar będzie pasował – więcej tutaj.

W związku z tym takie zakupy warto wykonać wcześniej. Na tego rodzaju stronach znajdziemy wszelkie części stroju, między innymi wianki do komunii lub buty – sprawdź sklep Prawidłowo jest również uświadomić dziecku, że to co nosimy tego dnia nie jest istotne i nikt nie powinien poczuć się źle, ponieważ ma skromniejszą sukienkę i tańsze buty.

Komunia Święta
Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie bardzo często spotykamy się ze stwierdzeniem, że w dzisiejszych czasach takie wydarzenie przybiera niechciany kształt, a od aspektów duchowych mocniej wyeksponowane są ogromne prezenty. Dzieci licytują się tym, kto otrzymał lepsze prezenty i więcej pieniędzy. Rzeczywiście tak się dzieje, aczkolwiek bardzo wiele zależy tutaj od nastawienia rodziców. Z całą pewnością szczera rozmowa z dzieckiem będzie pomocna w zrozumieniu istoty tego dnia.

Z ich pomocą będzie ono miało świadomość, że to nie ubranie i rzeczy się liczą. Przekazywanie znaczenia może być częścią kluczową w prawidłowym przygotowaniu do przyjęcia pierwszej Eucharystii w swoim życiu. Należy nie popadać w skrajności i pamiętać, co jest w tym dniu najistotniejsze.