Gdy dziecko ma uczulenie

Maluchy to kruche stworzenia. Sporo osób w maleńkości cierpi na podrażnienia. Alergia u dzieci może być wywołana przez wiele różnych czynników. Zazwyczaj jest to na przykład osa albo sierść psa. Czasami dzieciaki są uczulone na jakiś związek będący w jedzeniu – najczęściej jest to gluten.

Autor: Paul Schultz

Jeśli latorośl ma bolesne zaczerwienia na skórze, częste biegunki albo niedobory różnych elementów, nie zwlekaj i udaj się do przychodni i zrób odpowiednie sprawdziany laboratoryjne (http://prolab.torun.pl/o-firmie) na uczulenia pokarmowe. Takie coś nie jest kosztowne, a umie dać dużą ulgę twojemu dziecku. Zazwyczaj jest tak, że objawy alergii u dzieci na jakiś produkt pokarmowy bądź włosie po okresie dojrzewania kompletnie wyparowuje. Zatem dobrze jest robić analizy systematycznie – chociażby raz na dwa lata.

Czasem jest tak, że maluch po kąpieli miewa bolesne uczulenia. To rezultat alergii na związki, które są w różnego typu artykułach do mycia. W tej sytuacji należy poszukać wskazówek o tym, które towary są przyjazne dla naskórka berbecia i od tej chwili nie używać innych środków. Kosmetyki dla dzieci powinno się wybierać bardzo ostrożnie – większość produktów dla osób dorosłych nie jest odpowiednia dla małych ludzi.

Skóra dziecka jest niezwykle delikatna i takie uczulenia powodują duży ból latorośli, dlatego warto wyłożyć parę złotych więcej i kupić kosmetyki naturalne dla dzieci, które nie uczulają.

Równie interesujący materiał odnajdziesz pod tym linkiem (http://www.prolab.torun.pl/galeria) – przekonasz się, że jest bardzo wciągający, więc zobacz go.

Powinno się przed wybraniem produktu przeczytać, czy posiada on ważne certyfikaty od instytutów, które specjalizują się w alergiach wieku dziecięcego. To istotna wskazówka, która powinna cię przekonać do zakupu konkretnego artykułu. Jeżeli nie możesz zaufać takim wyznacznikom, możesz zapytać koleżanki.

Dobrze jest także poprzeglądać dostępne fora sieciowe, na których matki wymieniają się opiniami na temat artykułów dla maluchów. Przeżycia innych mam mogą wiele zmienić. Pamiętaj, że osobą najlepszą do wystawiania ocen jest pediatra.

Źródło: Serwis dbam-o-siebie.pl