Dziecko przystępuje do pierwszej Komunii Świętej, czyli jak jak się trzeba przygotować na ten wspaniały dzień.

Komunia to jedno z najwyższej wagi wydarzeń w dziecięcym życiu. Jest przede wszystkim ogromnym duchowym przeżyciem, bo przecież pierwszy raz w życiu dziecko będzie w pełni uczestniczyło we mszy świętej.

kościół, pierwsza komunia święta
Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com
Ale jest także rodzinnym wydarzeniem, bo stanowi doskonałą okazję do tego, żeby się spotkać z najbliższymi i wspólnie świętować te wspaniałe chwile. O ile samo dziecko skupić się jednak powinno na stronie duchowej, bo to właśnie powinno być dla niego najistotniejsze, to dorośli pamiętać będą musieli o kwestiach związanych z organizacją, a tych w praktyce trochę do załatwienia będzie. Dając zaproszenie nawet niewielkiej rodzinie należy mieć miejsce, aby ją ugościć.

Jeżeli się ma duże mieszkanie czy też dom, to można pomyśleć o takim wyjściu, jeśli jednak gości będzie więcej, to dużo lepszym pomysłem będzie jednak wynajęcie jakiegoś lokalu. Należy przy tym pamiętać o jednym ważnym aspekcie, to znaczy odpowiednio wczesnej rezerwacji – w wielu bowiem przypadkach sale na tę uroczystość rezerwować należy nawet rok wcześniej.

Kolejną sprawą będzie ubiór i wyposażenie dziecka we wszystko, co potrzebuje w tym wyjątkowym dniu. Szczęśliwie aktualnie coraz większa liczba klas decyduje się na jednolity ubiór, zarówno pośród dziewczynek jak i chłopców, nie ma więc miejsca wyścig o to, kto będzie miał piękniejszą i z większą ilością dodatków sukienkę.

dziewczynka podczas pierwszej komuni świętej
Źródło: flickr.com
Poza ubraniem konieczne jeszcze są buty, rękawiczki, a w przypadku dziewczynek rozmaite ozdoby, i o to wszystko będą właśnie musieli zadbać rodzice. Należy też pamiętać o wspomnieniach, tak więc na pewno przyda się także fotograf i kamerzysta. Najczęściej obsługują oni całą mszę świętą, natomiast rzecz jasna każdy będzie mógł wykonać sobie oddzielne rodzinne zdjęcia. Ostatnio bardzo popularne są plenerowe sesje komunijne, jeśli tylko pogoda dopisze to będzie to wspaniała pamiątka- www.angelka.pl. No i na koniec goście pamiętać też muszą o upominkach, one również dla dziecka przystępującego do komunii są ważną częścią tego dnia.