Kupujemy nowe akcesoria dla dzieci

Małe dziecko w mieszkaniu wymaga sporo przygotowań. Urządzamy dla naszej pociechy pokój, kupujemy ubranka, zabawki i meble, lecz to nie wszystko. Trzeba pamiętać, że maluch rozwija się i kilka dodatkowych mebli będziemy musieli jeszcze za niedługi czas kupić. Jednym z nich jest krzesełko do karmienia.

Autor: VTech
Dlaczego warto mieć krzesełko do karmienia

Oczywiście na początku, kiedy karmimy dziecko piersią czy butelką nie warto go kupować, bo tylko będzie zbierać kurz i przeszkadzało. Jednak w chwili, gdy nasza pociecha już sama siedzi i zaczyna zjadać także inne rzeczy poza mlekiem, kupno takiego krzesełka wiele upraszcza. Po pierwsze, dziecko siedzi w nim bezpiecznie. Naturalnie należy kupić stabilne krzesełko wysokiej jakości, najlepiej sprawdzone. Istotne, aby miało dobrze wyprofilowane siedzisko i dodatkowo szelki, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie.

Krzesełko do karmienia to także wygoda. Maluszek siedzi blisko nas, przy stole, lecz ponieważ ma własny mały blat nie trzeba się obawiać, że ściągnie ze stołu obrus czy talerze. Dodatkowo, blat i wszystkie inne części krzesełka są proste do umycia, zatem naszemu dziecku nic nie grozi.

Zabawki dopasowane do wieku

Inna sprawa to zabawki. Także muszą być dobrane do wieku i etapu rozwojowego naszego maleństwa. To oczywiste, że skomplikowanych zabawek z maleńkimi elementami nie kupimy malutkiemu dziecku. Naszemu maluchowi zmieniają się gusta. W wieku około dwóch, trzech lat chłopcy chcą mieć do zabawy pojazdy, a dziewczynki wózki dla lalek (Linkbaby). Naturalnie nie ma reguły. Nie należy ograniczać naszego malucha. Gdy nasza mała, słodka córeczka ni z tego ni z owego zacznie domagać się sterowanego wielkiego terenowego samochodu – sprezentujmy jej go. Najwidoczniej coś w tym akurat przedmiocie ją zainteresowało. Tak samo jest z chłopcami . Jeśli bardzo chcą jakiejś typowo „dziewczyńskiej” zabawki, nie warto się przeciwstawiać. Przecież chcemy, żeby nasze dziecko rozwijało się w wielu kierunkach.

Nie wolno zapomnieć, że najistotniejsze w przedmiotach dla dzieci jest bezpieczeństwo. Doczytajmy na pudełku dla dzieci w jakim wieku są przeznaczone, gdzie zostały wyprodukowane i czy są z nieszkodliwych komponentów. Wysokiej jakości zabawki z pewnością mają certyfikaty.