Drapak dla kota to wspaniała inwestycja w jego rozwój

W wielu sklepach możemy nabyć drapak dla kota

Jeśli mamy pod swoją opieką podopiecznego, bez względu na to czy jest to pupil, czy dziecko to chcemy robić dla niego jak najwięcej, tak żeby mógł się właściwie kształtować. Przez to właśnie właściciele kotów przeważnie nabywają drapak dla kota, czyli specjalną konstrukcję, na którą ich czworonóg ma szansę się wdrapywać, wskakiwać, przeciskać się przez odpowiednio robione otwory.

zabawa z dzieckiem
Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju konstrukcje pomagają mu utrzymać sprawność fizyczną, a także rozbudzają w nim zainteresowanie do świata i powodują, że się nie nudzi, zwłaszcza jeżeli przez większą część dnia przebywa samotny w mieszkaniu. Takie drapaki mogą posiadać różnorakie rozmiary oraz różnie mogą okazać się rozbudowane, przez co odległość między półkami na które zwierzak będzie mógł wskakiwać także będzie różna. Takiego drapaka możemy kupić w markecie zoologicznym, lecz też w większych marketach. Możesz również zobaczyć tutaj – drapaki dla kota na
dziecko i pies
Autor: Edu Alpendre
Źródło: http://www.flickr.com

Świetnie uwagę zajmą materiały z play doh

Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje cały czas stymulacji oraz to na przeróżnych płaszczyznach. Dlatego właśnie oferowane są im przeważnie przedmioty z play doh, a więc ciastolina oraz przeróżne akcesoria do jej wycinania i kształtowania. Dzięki niej dziecko nie tylko trenuje wyobraźnię, przygotowując z niej co chwilę coś nowego, lecz również trenuje zmysł dotyku poznając fakturę takiej ciastoliny. Wielu opiekunów pewnie zdziwi się słysząc, że tablet dla dzieci też ma szansę odpowiednio oddziaływać na ich rozwój, lecz rzeczywiście tak się staje, kiedy wybierzemy właściwe gry, przez które potomstwo poprzez zabawę będzie posiadało możliwość nauki liczenia albo czytania. Dużo zależy zwyczajnie od tego, jakich aplikacji dziecko używa, czy wykorzystuje tylko z gier zręcznościowych, czy także takich do nauki. Mamy szansę też zainstalować im odpowiednie gry sport promujące, ale sama gra może być przerywnikiem w codziennych zajęciach, lecz nie powinna zastępować właściwego wykonywania sportu. Przecież jest wiele wspaniałych gier, które kształtują sprawność ruchową oraz umiejętność wykonywania różnorakich figur używając własne ciało. Ze swojej strony polecam: w tym miejscu.

Rozwój ma szansę przebiegać na wielu poziomach

Chcąc wpłynąć na rozwój dziecka, czy ukochanego pupila, musimy zadbać o prawidłową stymulację na różnych poziomach. Dlatego nie powinniśmy koncentrować się wyłącznie na jednych bodźcach, ale robić wszystko, żeby pojawiało się ich jak najwięcej, ponieważ wtedy rezultaty takich stymulacji będą również niesamowicie szerokie.