Co koniecznie musi się znaleźć w wyprawce dla maluszka przychodzącego na świat?

Jeszcze przed narodzinami dziecka jego rodzice nierzadko pytają: jakie rzeczy są wymagane do opieki nad nowo narodzonym maluchem. Podpowiadamy więc, jakie artykuły są konieczne dla noworodka.

Sklepy, które oferują
śpiący niemowlak
Autor: Kat Jordan
Źródło: http://www.flickr.com

sprzedaż produktów dla dzieci pełne są rozmaitych akcesoriów dla nowo narodzonych maluszków. W ich gąszczu możemy się zgubić, bez wątpienia chętnie więc przyszli rodzice skorzystają z garści wskazówek, co muszą kupić dla swojego dziecka, które pojawi się na świecie. Wyprawka dla noworodka musi zawierać przede wszystkim kosmetyki do pielęgnacji malucha. Rodzice powinni szukać preparatów, w których składzie nie ma substancji zapachowych, które bardzo często u noworodków wywołują uczulenie. Wyprawka dla noworodka powinna zawierać również ubranka: kaftaniki, body, śpiochy bądź pół śpiochy. Zobacz więcej: Dla noworodków najlepsze są ubranka , które uszyto z naturalnych materiałów. Konieczne będą także czapeczki, rękawiczki i skarpetki. Do kąpieli tak malutkiego dziecka niezbędne są nie tylko kosmetyki, ale także myjka oraz wanienka, wykonana z miękkiego włosia szczotka do czesania i nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami.
Pieluchy jednorazowego użytku lub z tetry, ręczniki do kąpieli, termometry (jeden do mierzenia temperatury ciała pociechy, drugi do określania temperatury wody do kąpieli), butelki i proszki do prania ubranek to kolejne potrzebne akcesoria, które musimy kupić przed lub zaraz po przyjściu dziecka na świat.

Kiedy dziecko jest starsze mnóstwo rodziców stawia na zakup specjalnych leżaczków. Bujaczki, bo tak często są one nazywane, stworzone są dla dzieci, które ukończyły szósty miesiąc życia. Bujaczki bardzo delikatnie wibrują, co sprawia płaczący maluszek bardzo szybko się uspokaja oraz zasypia. Strona źródłowa: mocny bujaczek. W wielu modelach jest możliwość zablokowania wibracji, po zablokowaniu funkcji wibrowania można w takim bujaczku maluszka nakarmić. Wybierając bujaczek dla dziecka, zwrócić należy uwagę, czy posiada on pasy bezpieczeństwa. Bardzo ważnym szczegółem, o którym trzeba pamiętać kupując bujaczek, jest możliwość zdejmowani jego obicia. Przy maluszkach nie da się uniknąć powstawania plam, w związku z tym trzeba kupować takie modele, z których można obicie zdjąć i uprać.