Antykolkowa butelka. Czy naprawdę pomaga zwalczyć kolkę?

Jedni sądzą, że to idealne remedium na brzuszkowe ambarasy dzidź. Inni, że jest to tak zwany „pic na wodę”.
Czy butelki antykolkowe rzeczywiście pomagają ograniczyć tą dokuczliwą uciążliwość, jaką jest kolka niemowlęca? Rodziców poszukujących magicznego lekarstwa na kolkę muszę rozczarować – nie ma jednego oraz skutecznego antidotum na tą niemowlęcą uciążliwość.

metoda
Z jakiej przyczyny? Albowiem, mimo wielu badań jak też olbrzymiego postępu leczenia, przyczyny kolki niemowlęcej zostają dalej dużą tajemnicą. Istnieje zarówno wiele hipotez na jej temat, jak i rozmaite środki i sposoby radzenia sobie z nią.

Ten artykuł Ci się podoba? Zatem odwiedź serwis www (https://meanderstomatologia.pl/stomatologia-dziecieca), który zawiera zbliżone dane na przedstawiany wątek – one także będą wciągające.

Na nieszczęście to, co sprawdzi się w przypadku jednego maluszka, niekoniecznie da ulgę innemu. Aby ulżyć maleństwu, zdesperowani rodzice szukają cudownego antidotum. Jak się wydaje, dopomóc może butelka do filtrowania wody (wizytówka przedsiębiorstwa – https://waterbobble.pl/) antykolkowa. Jej producenci przekonują, że wpływa na obniżenie stopnia rozdrażnienia smyka a także częstość występowania kolek.

Istnieje mnóstwo sposobów radzenia sobie z tą przykrą uciążliwością. Od bujania na rękach, wożenia w wózku, poprzez ablucje w cieplutkiej wodzie, masaż brzuszka, po rozmaitego typu herbatki ziołowe oraz środki farmakologiczne. Jeżeli matka karmi piersią, przyczyny możemy szukać w jej jadłospisie. Warto na jakiś okres zrezygnować z dań mlecznych, ostrych sosów lub składników powodujących wzdęcia i skontrolować, czy kolka nie ustąpi. Bardzo często stosowanym sposobem jest też używanie do karmienia potomka specjalnej butelki antykolkowej, o których warto poczytać -> .

Flaszki tego rodzaju różnią się od zwykłych butelek tym, że mają specjalny system zapobiegający przedostawaniu się pęcherzy powietrza do mleczka. Takowe butelki jak także relaksujący płyn do kąpieli zakupisz w sklepie on-line. Koniecznie jednak na początku o tym czytaj – płyn do kąpieli.