Alby w każdym rozmiarze

Zorganizowanie Pierwszej Komunii Świętej to duże wyzwanie nie tylko dla dziecka zobligowanego do nauczenia się wielu reguł czy wdrożenia się w katolickich tradycji. To ogromna próba również dla najbliższych, którzy muszą zaopatrzyć „komunistę w odświętny strój, stosowne buty, i zatroszczyć się o odpowiednią otoczkę.

Dziewczynka u komunii
Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwa oprawa to organizacja przyjęcia dla rodziny, które stanowi nieodłączny element celebracji wielkiego wydarzenia z życia dziecka, jakim jest przystąpienie do Pierwszej Komunii Świętej. Rodziny, które mieszkają w dużych mieszkaniach mogą zminimalizować wydatki organizując komunię pod własnym dachem. Ci, którzy nie dysponują powierzchnią będącą w stanie pomieścić kilkunastu członków rodziny zazwyczaj wybierają zorganizowanie Komunii w restauracji, przy czym generuje to spore wydatki przy cenach oscylujących wokół stu złotych za miejsce. Poza tym warto wynająć kamerzystę, który uwieczni to wyjątkowe wydarzenie z życia młodego chrześcijanina wkraczającego na kolejny etap wiary.

Dzieci komunijne
Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com

Podsumowując ilość koniecznych wydatków często warto zrezygnować usług kamerzysty i poprosić kogoś znajomego o wykonywanie pamiątkowych nagrań. Możliwości techniczne popularnych aparatów fotograficznych często dorównują tym profesjonalnym, a jeśli nie ma różnicy, po co przepłacać. Istnieją również rzeczy, na których stanowczo nie warto oszczędzać. Pierwszą z nich jest dopracowanie fryzury córki przystępującej do Pierwszej Komunii jak i jej mamy – w wyjątkowym dniu wszystkie kobiety, nawet te młodziutkie, chcą prezentować się olśniewająco. Jednym z najważniejszych elementów przygotowań do tego wielkiego wydarzenia będzie zakup alby (dodatkowe informacje). Popularnym uzupełnieniem wyjątkowego stroju będą różnego rodzaju wianki do komunii – polecany sklep). Kolejnym wydatkiem będą oczywiście prezenty dla nowych pełnoprawnych członków kościoła, warto jednak pamiętać, że to nie one są decydujące w tym istotnym dla chrześcijan święcie, lecz relacja z Stwórcą.