Stajnia w stolicy naszego kraju

Dziś każdy uprawia jakiś sport. Niektóre osoby wybierają jogging, część osób wskakuje na rower, a część osób stawia na jazdę konną. We wszystkich mniejszych i większych miastach jest możliwość nauki jazdy konnej.

konie
Autor: Noel Pennington
Źródło: http://www.flickr.com

Stajnie i szkółki są dobrze wyposażone i są prowadzone przez osoby które znają się na koniach. Kiedy jesteśmy mieszkańcami stolicy musimy brać pod rozwagę, że też i tu możemy pojeździć konno. Jednak najfajniejsze dla osób którzy uczą się jeździć są obozy konne. Oczywiście w większym mieścielub pod miastem można zorganizować dobre obszary do jazdy. Jednak w tego typu szkółkach najczęściej ćwiczy się na małej powierzchni, z tego powodu wypad na obozy konne na mazurach jest największym marzeniem dla dużego grona osób. A na Mazurach właśnie jest wiele miejsc, gdzie można bez kłopotu pojeździć na koniach. Są gospodarstwa agroturystyczne, w których są stadniny koni i tam da się zorganizować taki obóz dla wszystkich podopiecznych np. z Warszawy. Taki wyjazd na określony czas i spędzenie długiego czasu w siodle, dodatkowo ogarnianie boksów i zadbanie o konie, potrafi nauczyć pokory, cierpliwości i nauczenia się bycia odpowiedzialnym. Jazda jest nagrodą za odpowiednie zachowanie. Dzieci powoli pojmują, że nie da się jeździć na koniu, który jest brudny i który nie miał gdzie odpocząć. Dlatego jeśli nasza pociecha uwielbia jazdę konną to powinniśmy wysłać dzieciaka na taki obóz.

Konie
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Następne etapy nauki jazdy konnej

Gdy nasze dziecko jest zapisana do szkółki jeździeckiej warto brać pod rozwagę to, że zechce jechać na obozy konne na mazurach – więcej w temacie (więcej w temacie). Nie każda szkółka jeździecka organizuje tego rodzaju wyjazdy, ale te najlepiej zorganizowane starają się przynajmniej raz do roku organizować takie wypady, dla grup o różnym stopniu zaawansowania. Takie wypady są rzeczywiście świetną szkołą życia. Czasem na takie obozy wybierają się wytrawni jeźdźcy, a często zabiera się na obozy konne dzieci, które dopiero się uczą jeździć. Na takim obozie dzieci nauczą się nie tylko jeździć, ale również uczą się współpracy z innymi osobami, zaczynają rozumieć stopień odpowiedzialności za swoje zachowanie, zaczynają rozumieć, że jazda konna to niepowtarzalna sprawa, bo obcuje się z inną żywą istotą.