Łożeczko dziecięce – na noc oraz na dzień

W swoim łóżeczku maluch spędza mnóstwo czasu – nie tylko śpi, ale także ćwiczy obroty, siada i nierzadko energetycznie skacze. Dlatego tak ważny jest Wybór odpowiedniego mebelka. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów?
Po pierwsze musimy przyjrzeć się wykonaniu.

nowe mieszkania
Źródło: pixabay.com
Łóżeczko dla malucha musi być stabilne, tak aby nie trzeszczało oraz nie zarwało się, nawet jeżeli malec będzie skakał. Mebelek musi być również starannie wykończony – wyszlifowany, a wszystkie śruby, zaślepki itd. powinny być niedostępne dla malucha. Poza tym farba jaką pomalowano łóżeczko powinna być bezpieczna dla zdrowia dziecka. Szczebelki powinni być odpowiednio blisko siebie, ale na tyle daleko, aby nie utknęła w nich rączka czy nóżka. Warto także dowiedzieć się czy część szczebelków można wyjąć, kiedy malec podrośnie, aby mógł samodzielnie wyjść z łóżeczka, dzięki czemu mebelek posłuży na dłużej. Niezwykle istotne jest także regulowanie – zazwyczaj łóżeczko można ustawić na trzech poziomach. Wysoko ustawione dno będzie wygodne w obsłudze noworodka, nad którym często trzeba się pochylać. Natomiast kiedy maluch zacznie wstawać, raczkować czy siadać, dno powinno być ustawione nisko, tak by dziecko nie wypadło oraz nie mogło się samo wydostać z łóżeczka.
Łożeczka dziecięce kontynuuj czytanie (kontynuuj czytanie) to niezwykle szeroka oferta, dlatego warto przyjrzeć się tym aspektom i kupić takie, które będzie bezpieczne dla malucha i odpowiednie warunki do spokojnego snu.
Każde dziecko potrzebuje snu nie tylko w nocy, lecz również w ciągu dnia. Kiedy maluch jest zmęczony zabawą staje się marudny i ciężko go uspokoić, rozwiązaniem jest jedynie upragniona drzemka.
Niestety nie każde dziecko jest skłonne do tego, by po prostu położyć się i zasnąć, szczególnie gdy jest jasno. Znakomitym rozwiązaniem okazują się hamaki dziecięce – bardzo pomocna strona (bardzo pomocna strona). Hamak z materiału układa się tak, że miło otula malucha, a delikatne huśtanie subtelnie wprowadza w upragnioną drzemkę.