Karmienie naturalne opisane od A do Z. Jak długo?

Karmienie piersią jest nadzwyczaj istotne dla rozwoju dziecka. Pierwsze miesiące życia malca to okres niezmiernie intensywnego wzrostu.

śpioszki
Źródło: WSZ Edukacja
Już nigdy przemiany w organizmie malucha nie będą zachodziły w tak prędkim tempie.
W związku z tym to dokładnie na w tej fazie życia zapotrzebowanie smyka na składniki odżywcze, witaminy oraz minerały jest największe. Mleko rodzicielki zawiera ponad 200 wartościowych komponentów m.in.: tłuszcze, składniki mineralne, węglowodany jak też przeciwciała. Dzięki tak dostatniemu zestawowi całkowicie pokrywa zapotrzebowanie organizmu niemowlaczka na składniki konieczne do jego prawidłowego rozwoju. Zaś zawarte w naturalnym pokarmie substancje odpornościowe zapewniają osłonę przed schorzeniami. Dodatkowo mleko naturalne mieści probiotyki, jakie pobudzają do działania florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym oseska. Jeżeli dieta karmiącej rodzicielki jest prawidłowa, to jej pokarm całkowicie pokrywa zapotrzebowanie berbecia na składniki odżywcze. Powinno się wyłącznie dodatkowo podawać witaminkę D3. Wyłączne karmienie naturalne jest najlepszym sposobem odżywiania do 6. miesiąca życia. Karmienie niemowlęcia znaczne uprości konieczny rogal do karmienia.
Donoszony dzidziuś posiada znakomicie rozwinięty odruch ssania. Kiedy będzie przyłożony do Twego ciała od razu zaczyna wypatrywać piersi.

Jednakże minie troszeczkę czasu nim maluch nauczy się prawidłowo łapać brodawkę a także zsynchronizować ssanie z połykaniem i oddychaniem. Zastanawiasz się poprawnie jak karmić piersią? Może pomóc Ci w tym wizyta u nauczyciela laktacyjnego. Karmienie piersią z pewnością uprości ci specjalny topy do karmienia.