Jakim sposobem mądrze skompletować wyprawkę dla bobaska

Młoda matka nie zawsze wie, jakie wyroby są oseskowi nieodzowne, a bez których może się obyć. Nie uzupełniajmy naszej szafy bezużytecznymi bibelotami, następną oliwką do pielęgnowania i jeszcze jedną parą śpioszków, z jakich dzieciaki bardzo prędko wyrosną.

śpioszki dla dzieci
Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Zakupy „na zapas” to też nie najlepszy pomysł – obserwując nasze dziecko oraz ucząc się życia z nim, sprawdzimy, co faktycznie jest mu niezbędne. Rozsądek to podstawa przy uzupełnieniu wyprawki, w szczególności kiedy sklepy wabią nas barwnymi, cudnymi ubrankami, figlarnymi przytulankami a także „niezbędnymi” buteleczkami płynów. Nie wszystko to przyda się bobasowi, a jedynie zalegnie na długo w szufladach. Zdecydujmy się na sprawunki uniwersalne – wielofunkcyjne, praktyczne oraz sprawdzone, a dzięki temu – oszczędne.
Garderoba malucha. Tą dobierajmy zależnie od pory roku, w jakiej nasz niemowlak pojawił się na świecie. Istotne, aby pajacyki i śpioszki dla dzieci uszyte zostały z naturalnej bawełny oraz nie podrażniały skóry bobasa. Konieczne będą śpioszki rozpinane w kroku, dzięki jakim można wygodnie zmienić pieluchę, bez potrzeby rozbierania maluszka. Cztery pary to perfekcyjna decyzja, wziąwszy pod uwagę, że dziecko często się brudzi. Przyda się także parę par body z krótkim czy długim rękawem, a również, jeśli dziecko urodziło się zimą – cieplejsza czapeczka a także kombinezon. Natomiast cienka czapeczka sprawdzi się wiosną.

Niezależnie od pory roku wyposażmy się w parę par skarpet jak też parę łapek-niedrapek, ochraniających delikatną twarz dziecka przed pazurkami, jakie dosyć szybko rosną. I to już wszystkie konieczne ubranka przeznaczone dla niemowląt.