Fotelik samochodowy – bezpieczeństwo dla Twojej pociechy

Rodzina, decydując się przemieszczać się samochodem powinna zakupić fotelik samochodowy dla swojej pociechy. Zapewnia zabezpieczenia malucha oraz oprócz tego zwiększa komfort podróżowania. Nakaz ten regulują przepisy – każde dziecko do 12 roku życia powinno być zaopatrzone w specjalny fotelik samochodowy dopasowany do wagi oraz wzrostu.

Fotelik samochodowy dla dzieci
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
kolejnym aspektem jest dodatkowo nakaz stosowania fotela dla pociech, których wzrost nie jest większa od 150 cm. Za złamanie rodzicom grożą sankcje i mandaty. Każdy fotelik jest zróżnicowany, trzeba tak go dostosować aby maluchowi było również komfortowo podczas jazdy samochodem, ma wpływ także na bezpieczeństwo podróżowania samochodem.

Z dedykacją dla młodszych dzieci zdecydowanie dobrze dostosowanym modelem jest fotelik Besafe Izi Go Grey 0-13Kg (tutaj), Dziecko znajduje się w pozycji w pół leżącej, dodatkowo model ten mamy możliwość wykorzystać nie tylko w wozie, a także poza autem, między innymi nosząc śniące maleństwo z domu do samochodu. Jest on w stanie udźwignąć do wagi około 13 kg.

Niektóre foteliki mają opcję regulowania podnóżka i oparcia, dzięki czemu możemy dopasować pozycję w zależności od potrzeby, nie zakłócając snu pociechy. Fotelik Britax Max-Way został zaprojektowany z myślą o dzieciach do około 6 roku życia. Jego niewątpliwym atutem jest możliwość użytkowania w mniejszych autach, ponieważ zajmuje stosunkowo niewiele powierzchni. Atutem okazują się być także pasy bezpieczeństwa, które nie tylko chronią dziecko podczas podróży autem, ale również podwyższają jego komfort. W system świetnie zabezpieczających pasów zaopatrzony został również fotelik Caretero Diablo Xl Plus Graphite 9-36kg, Wyróżnia się on niebywałą lekkością oraz łatwością podczas niesienia, ponieważ zawiera uchwyt w zagłówku oraz waży tylko 8 kg. Dla nieco większych pociech najbardziej praktyczną opcją jest fotelik Cybex Solution X-Fix Cobblestone 15-36Kg, dający dużo większe zabezpieczenie ze względu dodatkowe mocowania na na poziomie zagłówka oraz ramion. Dzięki nim w razie groźnej sytuacji mamy pewność, że nasza pociecha jest chroniona na najwyższym poziomie.