Czy Twoja pociecha nadaje się do sportu?

Twoja pociecha już od małego przejawia zainteresowanie sportem. Od zawsze nie potrafi usiedzieć w miejscu i nie nie męczy się tak szybko, jak inne dzieci.Gdy wszyscy są już totalnie zmęczeni, ono chce dalej grać.

Zastanawiasz się czy to chora ambicja czy może coś więcej, coś, co opłaci się w przyszłości. Myślisz, iż może właśnie twoje dziecko jest stworzone by trenować?

Pomyśl nad tym. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że jest to wielce prawdopodobne masz przed sobą dużo

Dziecko z piłką i miotłą
Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

pracy. Przede wszystkim musisz podjąć decyzję, jaki rodzaj aktywności będzie dla twojej pociechy najlepszy. Najistotniejsze w tej sytuacji będzie twoje wyczucie, ale głównie to, jaką aktywność dziecko lubi najbardziej. Jeśli lubi konie mechaniczne nie zmuszaj go by grał w szachy. Zamiast tego kup mu niezbędne poradniki i książki o sportach motorowych. Niech wie, na czym to polega, gdyż w przeciwnym razie pozostając w sferze fantazji może posiadać sztuczne wyobrażenie o tej dziedzinie. Więcej o sportach motorowych i walki jest tutaj: poradniki na temat sportów motorowych.

Może być jeszcze inaczej, kiedy twoje dziecko zapragnie, by zostać karateką lub bokserem. Na początku takie coś wydaje się nie do zaakceptowania dla ciebie. Sądzisz, iż jeszcze karate jest okej, jednak boks… Nie ma mowy. Jednakowoż, jeśli twoje dziecko wyraża zainteresowanie ta formą sportu nie próbuj mu zabraniać o tym marzyć. Jednakże, podobnie, jak to miało miejsce w przypadku sportów motorowych, identycznie tutaj

Dwójka bawiących się dzieci
Autor: Chelssie L. Ivanova
Źródło: http://www.flickr.com

warto zaopatrzyć swoje dziecko w niezbędne książki, podręczniki o sportach walki. niech zobaczy na czym to polega.

Możesz również sama go namówić do którejś znanej przez ciebie formy aktywności. Może ty także trenowałeś coś w dzieciństwie. W czymś byłeś dobry. A może nadal trenujesz. Możesz całkowicie inaczej, zakupić mu książki i poradniki o tenisie i badmintonie (Więcej o tym przeczytasz tu: literatura na temat tenisa i badmintona), a później zabrać go na kort, pograć z nim, tak na sportowo spędzić czas. Może to okaże się coś co polubi. Próbować nie zaszkodzi, tym bardziej, iż nawet w momencie gdy te wielkie wizje nie wypalą, a twoja pociecha dalej będzie szukać swojej sportowej drogi, to równocześnie będzie bogatsze w różne doświadczenia, które przydadzą się na przyszłość.