Najlepsze buty dla dziecka

Zima powoli zmierza ku końcowi, zatem czas wymienić garderobę na wiosenną, zaś zimową odłożyć na dno szafy. Wiadomo, że, szczególnie wyczulone na zmianę pogody są maluchy, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym trendom na sezon wiosna-lato 2015 w modzie dla najmłodszych. Lecz nie będzie to przegląd wiosennych kurtek, a…butów.

buty dla dzieci
Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com
Trend jest jeden – ma być kolorowo i praktycznie. To prawda, nie jest to łatwa sprawa znaleźć półbuty, sandały i trzewiki dla swojej pociechy, pamiętając jednocześnie o tym, by były komfortowe, trwałe i ładne. W związku z tym specjaliści od dziecięcego obuwia, projektanci i szewcy, idealnie łączą funkcjonalność i estetykę, właśnie po to, by nie trzeba było dokonywać wyboru pomiędzy designem, a zdrowiem.

link
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Fasony zaprojektowane specjalnie do uprawiania aktywności fizycznej, także eleganckie, wybierane na bardziej „formalne” uroczystości – tyle butów, ile okazji do ich noszenia. W dzisiejszych czasach wybór dziecięcych bucików jest tak duży, że możemy znaleźć nie tylko trwałe obuwie, lecz w dodatku takie, którego projekt i detale z całą pewnością spodobają się małemu człowiekowi. Miejmy na uwadze, iż w wybranych samodzielnie butach dziecko będzie chodziło z większym zapałem niż w tych, kupionych przez nas. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zaprezentowanie dziecku kilku modeli, aby dokonało końcowego wyboru. Przykłady butów dla dzieci możesz sprawdzić w tym źródle – tutaj więcej.

Pamiętajmy, że w modzie dziecięcej liczy się przede wszystkim komfort. Dziecku przede wszystkim musi być wygodnie, przeszkadzać w zabawie. Kluczowe jest również bezpieczeństwo, toteż zrezygnujmy z ćwieków czy innych ostrych wykończeń.Niektórzy mówią, że najważniejsza jest usztywniona kostka. Inni, że odpowiednia podeszwa. Miękka skóra naturalna to dla wielu rodziców wyznacznik odpowiednich butów dla malucha, inni zwracają uwagę na czubek buta, lub mawiają, że ,,nóżka musi oddychać!’’. I któż ma rację? Absolutnie wszyscy, ponieważ odpowiednio dobrane buty to zdrowe stopy dziecka!

Aktywne dzieciństwo jest pełne podskoków, maratonów i nauki jazdy na rowerze. W wygodnych butach zabawa jest jeszcze lepsza!