Zasady aranżacji pokoju dziecka

Jest to bardzo często sytuacja: świeżo wybudowany dom, wynajęte lub nabyte mieszkanie; wszelkie te miejsca zwykle wymagają umeblowania i urządzenia. Czasami dostaje się wnętrze razem z meblami, jednak w każdym przypadku dodaje się kilka własnych zmian w ich układzie czy innych elementach wystroju. Ponadto w sytuacji każdej przeprowadzki nowi właściciele wnoszą ze sobą jakąś ilość własnych rzeczy, zdobiących poprzednie miejsce zamieszkania. W takiej sytuacji sztuką jest dopasować do siebie różnorodne elementy i w razie czego z niektórych zrezygnować.

W tym całym przedsięwzięciu niezwykle istotna jest dekoracja ścian. W tym aspekcie zdarzają się różnorodne gusta. Czasami zdarza się tak, że kwestia dekoracji ścian może podzielić mieszkańców. W każdym przypadku można jednak osiągnąć kompromis.
pokój dla dzieci
Autor: Jeremy Tarling
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój, w którym mieszkają dzieci, stanowi szczególne wyzwanie dla ludzi , tworzących wystrój. Dzieci miewają rozmaite wymagania i upodobania. Należy w pierwszej kolejności brać pod uwagę to, czym pociecha się interesuje, jakie są jej zainteresowania. Inaczej jest w sytuacji, gdy w pokoju mieszka dwoje lub większa liczba dzieci. Wówczas warto nabyć łóżko piętrowe, co pozwoli na zaoszczędzenie przestrzeni. Jeżeli chodzi o ściany, nierzadko dobrym pomysłem mogą być fototapety dla dzieci, będące rodzajem obszernego, wielobarwnego obrazu. Za pomocą tego rodzaju obrazów można również oznaczyć, która część pokoju należy do którego dziecka, w przypadku gdy mieszka tam ich więcej niż jedno. Wybór tego rodzaju obrazu także powinno się uzależnić od gustu dziecka. Częstym motywem| dla dziewczynek są wróżki i księżniczki, natomiast dla chłopców – auta.

Jest specjalny zawód dla osób pragnących profesjonalnie zajmować się dekorowaniem pomieszczeń. Powinnością projektanta wnętrz jest profesjonalne doradztwo na temat dopasowywania przedmiotów do salonu, kuchni i innych pomieszczeń. Osoba taka posiada wiedzę na temat rozmaitych stylów i sposobów ich zestawiania. Ta sama kwestia dotyczy barw i ich odcieni. Jednym słowem dekorator wnętrz pomoże dopasować meble do pokoju dziennego, ustalić odcień ścian, jak również wybrać i umiejscowić elementy dekoracyjne takie jak obrazy ścienne.